Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Кола се вряза в пешеходци пред джамия в Нюкасъл

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Кола се вряза в пешеходци пред спортен център и в близост до джамия в северния английски град Нюкасъл. Има 6 ранени, но полицията не смята, че инцидентът е свързан с тероризъм.

Сред ранените има и деца. Според съобщения на свидетели, групата е била от мюсюлмански поклонници, празнуващи Рамазан байрам. Арестувана е 42-годишна жена.

Онлайн изданието на местния вестник „Нюкасъл кроникъл“ съобщи, че полицията не смята инцидента за свързан с тероризъм. Свидетел е заявил пред репортер на вестника, че жената просто е загубила контрол върху управлявания от нея автомобил. От Бърза помощ потвърдиха, че оказват помощ на хора, участвали в инцидента.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!