Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
България ще участва най-малко с 500 хиляди евро за попълване на доверителния фонд за Африка, отговори на въпрос на "Хоризонт" премиерът Бойко Борисов.
Министър-председателят участва в заседанието на правителствените и държавни ръководители на ЕС в Брюксел.
В четвъртък лидерите на Европейския съюз решиха фондът, който бе създаден за борба с нелегалната миграция, да бъде попълнен с още средства. България също ще участва, каза премиерът Бойко Борисов:
Трябва да се попълни с още 125 милиона евро и аз мисля да предложа. Ние ще участваме с 500 000. Това е най-малкото, което са заявили. Например една Италия е с 90 милиона евро.
Парите по споразумението с Европейския съюз за бежанците остават същите, поясни министър-председателят. Парите по предприсъединителните фондове обаче се намаляват с 25 на сто:
Мнението е около 75 процента да се плащат, за да не пострада гражданското общество, за да може тези процеси, които вървят за демократизация и приближаване на Турция до Европейския съюз, да продължат, но така или иначе всички се обединихме, че Турция е най-големият ни съсед, изключително важен партньор не само за ЕС, а и в този регион на света, където всеки ден танкове и войници влизат от една в друга област.
По повод преговорите за "Брекзит", премиерът каза, че България няма да отстъпи от защита правата на българските граждани, както и от позицията си за излизането на Острова да не повлияе негативно на кохезионните и предприсъединителните фондове. Той уточни, че е споделил позицията си на вчерашната двустранна среща с британския премиер Тереза Мей.