Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Идеята за постоянна експозиция на неолитното селище близо до автомагистрала "Струма" е на път да се провали. Близо 2 декара от селището са под дървен саркофаг, за да се предпазят археологическите открития от атмосферните влияния и разрушаване.
Ръководителят на групата археолози, проучила уникалното като архитектура и принцип на строителство селище, проф. Васил Николов каза за БНР, че процедурите по изготвяне на проект за откритата експозиция са в правомощията на общината в Кочериново, но оттам вече две години няма никаква активност и инициативи.
Докато вървеше изграждането на магистралата, археолозите проучиха половината от площта, върху която е разположено праисторическото урбанизирано селище, изградено на брега на река Струма върху 20 декара. Беше направена около 100-метрова подпорна стена, опазваща неолитното селище "Мурсалево", за което АПИ осигури около 7 милиона лева.
Процедурата от страна на общината в Кочериново обаче така и не е стартирала.