Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

327-ма маратонци от 6 държави ще участват в днешното състезание "Кениън Крийк" в Русе

Снимка: БГНЕС

327-ма маратонци от 6 държави ще участват в днешното състезание "Кениън Крийк". 
То ще се проведе край Русе, на територията на Природен парк "Русенски Лом".

Маршрутите на първото издание на ултрамаратона “Кениън Крийк” ще преминат през живописните местности на реките Бели и Черни Лом, а участниците могат да изберат дистанцията, която ще пробягат - 10, 20 или 50 км. 

Организатори са сдружение „Поломие Русе" и домакините от Природен парк  „Русенски Лом".
Имаме три дълги дистанции, коронната дисциплина е 50 километра, тоест, ултра маратон. Тя стартира в седем сутринта. Ние сме предвидили така, че награждаването да бъде около три, три и половина.
Това каза арх.Чавдан Черников от организаторите и допълни, че общо 327 състезатели от България, Румъния, Великобритания, Украйна, Франция и САЩ са се записали вече за участие. Сред тях са Кирил Николов-Дизела, Андрей Гридин, Иван Сираков,  Ивайло Каменаров, Димитър Желязков и ветеранът Ради Милев. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!