Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Евродепутати настояват в бъдещите договори с Великобритания да залегне клауза срещу търговия със страни, известни като "данъчен рай". Поводът – Обединеното кралство е успяло да опази отвъдморските си територии от "черния списък" на страните, известни като данъчни убежища, благодарение на членството си в ЕС.
Знаем, че в този списък няма да има страни от ЕС, което отнема част от неговата достоверност, както и това, че отвъдморските британски територии също няма да попаднат там, макар на всички да е известно, че това са изключително важни данъчни убежища, заяви евродепутатът Ева Жоли и предупреди:
Дори след като Великобритания извезе от ЕС, ние ще продължим да сме най-платежоспособния пазар в света. Затова няма да приемем широка мрежа от данъчни убежища на границата ни. И това е едно от условията, които трябва да залегнат в бъдещите ни договори.
Според депутата Моли Скот Кейто лондонското Сити не работи в условията на прозрачна икономика:
Фактът, че "Панамските досиета" се фокусират върху Британските Вирджински острови, а книжата за "данъчния рай" – върху Бермудските, дава нарастващото усещане, че ролята, която лондонското Сити играе, вече не е приемлива в една отворена и прозрачна модерна икономика.