Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Въпреки че обществото често се оплаква от прекалено негативния облик на новинарските емисии и сайтове, точно такъв тип новини го интересуват. С лека ръка се подминава новината, че в зоопарка се е родило лъвче. Информацията обаче за поредна тежка катастрофа или атентат провокира читателя да отвори страницата и да прочете цялата новина, или слушайки радио или телевизия да насочи вниманието си към поредната черна статистика.
Фактът, че често искаме да научим ужасяващи подробности около трагични събития, е обвързан с желанието ни да предотвратим подобна ситуация с наши близки. Искаме да знаем дали можем да направим нещо, с което да избегнем подобна опасност. Това е само част от причините за подобно предпочитание, твърдят учени.
Изморихме се от кръв и кавги. Искаме да чуваме хубави неща за младите хора в нашата държава, за благородни инициативи. Не искаме да чуваме вече за политиците, по-добре повече българска музика, това споделиха хора в анкета на кореспондента на БНР във Велико Търново – Здравка Маслянкова, запитани какво биха искали да чуват повече по БНР през 2018 година.
В звуковия файл можете да чуете цялата анкета.