Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Очаква се решението да бъде одобрено от Меджлиса, тъй като освен мнозинството си, управляващата Партия на справедливостта и развитието разполага и с подкрепата на Партията на националистическото действие.
Срокът на действащото в момента извънредно положение изтича в четвъртък. Оттогава ще влезе в сила и удължаването, ако предложението бъде одобрено.
Вицепремиерът и правителствен говорител Бекир Боздаг заяви, че мярката е насочена срещу различните терористични групи, а не срещу мирните граждани.
В знак на протест, опозиционната Народнорепубликанска партия организира едночасови седящи стачки във всички 81 областни градове на страната. Те се проведоха под лозунга "Искаме демокрация, не извънредно положение" на 16 април – първата годишнина от референдума, с който в страната беше въведена президентска система. Поради предстоящия митинг, полицията затвори с ограждения централния истанбулски площад "Таксим". Около него бяха разположени водни оръдия и специални части за борба с безредиците.
Извънредното положение цели да заглуши несъгласните. Това заяви миналата седмица лидерът на формацията Кемал Кълъчдароглу.
Извънредното положение в Турция беше въведено на 20 юли 2016 г., пет дни след неуспешния опит за преврат, при който загинаха 250 души.