Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Асоциацията на производителите на рибни продукти "БГ ФИШ" предупреди, че предстои ЕС да наложи квота за улов на рапани в Черно море. Това съобщи нейният изпълнителен директор д-р Йордан Господинов. Според него, това решение ще бъде в ущърб на екоравновесието в морето и ще доведе до негативни последствия за износа на преработени продукти и за заетостта в бранша.
Д-р Господинов коментира, че Асоциацията на рибните производители ще отправи препоръка към Министерство на земеделието, в която ще бъдат изложени социално-икономическият ефект от налагането на квоти и научни доклади за развитието на вида в годините. Той обяви, че ще настояват за налагане на максимално допустим улов.
„В този случай малко сме притеснени, защото едно квотиране може да доведе до налагане на определени норми, а най-важното е учените да кажат до колко може да се ловят. Според нас не трябва да се налага квота, а може да се сложи максимално допустим улов“
Към момента рапанът в Черно море няма враг и продължава да унищожава черните миди и още четири вида бели миди, каза още д-р Господинов. Месото от улова на рапани българските фирми продават на азиатските пазари.