Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Омбудсманът Мая Манолова и майки на деца с увреждания внесоха в парламента проектозакона за личната помощ. Манолова определи този закон като първа стъпка за реформа в системата.
"Това ще има огромен ефект – този закон, ако бъде приложен на практика, защото ще отвори една врата, образно казано, пред хората с увреждания да се реализират, да са полезни за себе си, за своите семейства и най-вече за българското общество, да изведе хората с увреждания навън в обществото и да ги направи реално, практически важни и ценни за всички нас, като даде възможност да се развие техният потенциал".
Майките, които подкрепят законопроекта на омбудсмана, се надяват, че и политиците ще ги чуят.
"В една нормална държава, като Германия или Холандия, човек като моя син може да избира дали да живее сам, дали да живее с приятели, дали да живее с майка си и баща си, а не както сега. Сега просто няма избор", каза една от майките на деца с увреждания.
Родителите дадоха петдневен срок на депутатите да придвижат законопроекта, в противен случай преминават към ефективни протести.
Майки от Перник се събраха пред сградата на Общината, за да подкрепят майките на деца с увреждания, които седмици наред протестират в столицата и в други градове в страната. Те обявиха, че няма да спрат да протестират, докато по законопроекта не започне да се работи реално и докато социалната система не се промени.