Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
НАТО реши днес да покани Македония да започне преговори да присъединяване към алианса след споразумението с Гърция за решаване на спора са името на страната. Освен това настоя членките на пакта да са енергийно независими от Русия.
Условието за приемането на Македония е смяната на държавното име, заяви генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг. „Едва след финализиране на националните процедури бившата югославска република може да стане 30-ият член на НАТО под новото си име Северна Македония. Ако не промени името си, не може да бъде приета в НАТО“, добави той.
Гърция блокираше 10 години присъединяването на Македония към НАТО заради спора за името на страната, тъй като нейна северна провинция има същото име и се опасяваше от териториални претенции. Но споразумение за решаване на спора бе подписано миналия месец. Той бе ратифицирано от македонския парламент, но наесен предстои референдум.
В първия ден от срещата на върха лидерите на страните-членки на НАТО споделиха притесненията си от заплахите, идващи от Русия, от Иран и от Северна Корея. Те се обединили около мнението, че Русия увеличава непредсказуемостта за сметка на стабилността и сигурността в Европа. Особено важно е съюзниците да са енергийно независими, се посочва в декларацията от лидерската среща в Брюксел.