Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Европейския съюз отхвърли искането на Съединените щати за икономическа изолация на Иран и прие юридически инструмент за защита от американските санкции на работещите в Иран европейски фирми. Това обяви снощи ръководителят на дипломацията на ЕС Федерика Могерини, цитирана от Франс прес.
Европейският блокиращ закон ще влезе в сила на 6-и август, когато влиза в сила и първата група американски икономически санкции.
Откакто американският президент Доналд Тръмп оповести излизането на Америка от ядрената сделка с Техеран, иранската валута се обезцени значително спрямо долара. Страната е в тежка икономическа криза. Има недостиг на лекарства и стоки от първа необходимост. Съединените щати призоваха своите търговски партньори да прекратят всякакъв внос на ирански петрол от 4-ти ноември, когато е датата на втората група икономически санкции. Трябва да се има предвид, че петролният износ е най-важният източник на доходи за Техеран.
Европейския съюз, Китай и Русия, подписали преди 3 години заедно със САЩ споразумението с Иран, обмислят финансов механизъм, който да гарантира на Техеран, че ще може да изнася своя петрола. Франс прес подчертава, че се очаква сделките да се извършват в евро, а не в щатски долари.