Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турция остро осъди решението на израелския Кнесет да приеме закон, определящ страната като държава на израелския народ. По-рано в четвъртък от външното министерство в Анкара настояха Вашингтон да не бави екстрадирането на проповедника Фетхуллах Гюлен.
Говорителят на турския президент Ибрахим Калън окачестви стъпката като „расистка“ и призова международната общност да реагира срещу тази несправедливост, която се случва пред очите ѝ. По думите му, решението накърнява правата на израелските араби.
По-рано министерството на външните работи на Турция определи даването на право на самоопределение единствено на евреите като продукт на „остаряло и дискриминационно мислене.“
Според решението на израелския парламент ивритът е обявен за официален език, а на арабския, който досега се ползваше със същата сила, се отрежда специален статут. Около 18% от населението на Израел са палестински араби.
Междувременно в четвъртък сутринта говорителят на външното ведомство в Анкара Хами Аксой заяви по повод разговорите между турски и американски представители по въпроса, че Вашингтон трябва да спре да забавя Турция по отношение предаването на живеещия зад океана духовник Фетхуллах Гюлен. Коментарът беше направен по повод 2 години от искането за екстрадиция на Гюлен, сочен от властите в Анкара за организатор на опита за преврат през лятото на 2016 г.