Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Британският външен министър Джереми Хънт поиска от останалите страни от Европейския съюз да покажат, че "наистина стоят рамо до рамо със Съединените щати" в санкциите срещу Русия.
По време на първото си посещение като британски външен министър в Съединените щати Джеръми Хънт заяви, че Европа трябва да следва американския пример и да наложи допълнителни санкции на Русия за „злонамереното ѝ поведение“.
Хънт призова ЕС да реагира по същия начин както Съединените щати с всеобхватни санкции в отговор на нападението с „Новичок“ в Солзбъри.
Съединените щати подготвят забрана върху руския износ на стоки, които могат да бъдат опасни за сигурността, след инцидента със Сергий и Юлия Скрипал. Хънт посочи, че Европа трябва да намери начин да работи с Русия, но в същото време да бъде безкомпромисна по отношение на санкциите.
Британските лейбъристи предупредиха, че нови санкции могат само да засилят международното напрежение. Руският външен министър Сергей Лавров обвини Великобритания в „арогантен опит да диктува политиката на ЕС към Русия в момент когато напуска организацията“.
Лондон обвини Москва в опит за отравяне на Сергей и Юлия Скрипал през март на британска теротория. През юни други двама души бяха отровени от същата проба с „Новичок“, като 44-годишната Доун Стърджес почина по-късно. Дипломатическият кореспондент на Би Би Си Джеймс Робинс заяви, че въпреки призивите на Хънт сред европейските страни не се наблюдава желание за нови санкции срещу Москва.