Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
В четвъртък, 27 септември, започва подготвителният период за процеса на наблюдение за присъединяване на Македония към Европейския съюз, обяви вицепремиерът и ръководител на делегацията на Македония за преговорите с ЕС - Буяр Османи. Очакванията са скрининговият период да приключи до 2019 година.
Новината беше обявена седмица преди насрочения за неделя референдум. На него жителите на Македония ще се произнесат по предложението за промяна на името на страната, съгласно договора с Гърция и за бъдещата евроатлантическа интеграция на Скопие.
В оставащото време до 30 септември политиците в Македония активизираха усилията си, за да изложат своите виждания за предстоящото допитване. Опозиционната ВМРО-ДПМНЕ, която не участва в официалната кампания за референдума и призовава за гласуване по съвест, отправи апел към премиера Зоран Заев за обществен дебат, който трябва да отговори най-вече на въпросите за конституционните промени и гласуването им от парламента на по-късен етап.
Пред симпатизанти в Охрид лидерът на опозицията Християн Мицкоски отново се обяви срещу договора с Гърция.
Като съдържащ идеи, застрашаващи националния интерес, определи референдума и президентът Георге Иванов, като обяви, че няма да участва в гласуването в неделя.
Премиерът Зоран Заев увери сънародниците си, че договорът с Гърция няма да навреди на националния интерес и ще бъде от полза за евроатлантическата интеграция на Македония.
Досега в подкрепа на това се обявиха Европейският съюз, Съединените щати и генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг. Във видеообръщение той заяви, че договорът между Атина и Скопие, с който се върви към приключване на дългогодишния спор за името с Гърция, се открива възможността за равноправно членство на Македония в международната общност, включително и в алианса.