Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Десетки експонати, спасени от иманяри и търговци на антики, са подредени в Националния археологически музей с институт при БАН. Изложбата е под наслов "Спасените съкровища на България". Според началника на сектор "Културно-исторически ценности" в Главна дирекция "Национална полиция" Ангел Папалезов, иманярите у нас са между 25 000 и 30 000.
"Най-належащо е приемане на състав на престъпления за производство на фалшификация на археологически предмети, както и сделки. Те са вид измама и в редица европейски страни като Испания, Италия, Франция, Англия, този вид измама с фалшификати на културни ценности е много тежко наказуем. Българските граждани, които изнасят културни ценности за Испания и последваща продажба в целия свят, една част от намерените предмети са фалшификати и колегите от Испания им повдигат обвинения и за измами с фалшификати на културни ценности, а ние не можем да им повдигнем такова обвинение в България".
Изложбата "Спасени съкровища на България" може да видите в Археологическия музей до началото на следващата година.