Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Испански инвеститор смята да построи завод за 1 200 000 евро в Русе

Испански инвеститор смята да построи завод за 1 200 000 евро в Индустриалния парк на Русе, като разкрие 120 нови работни места. За целта фирмата иска да закупи общински терен. Информацията съобщи пред бюджетната комисия заместник-кметът по икономика и инвестиции Даниела Шилкова. Инвеститорското намерение ще бъде разгледано като извънредна точка на предстоящата сесия на Общинския съвет на 21 март. Фирмата иска да купи терен с обща площ над 21 000 кв. м в местността Слатина. Началната цена е 846 000 лв. Дейността на предприятието е свързана с производство и обработка на детайли от въглеродна стомана за спирателни кранове, вентили и фланци, корпуси за помпи и резервни части за вагони и кораби. Компанията работи от 2003 година в Русе. Във фирмата работят 90 служители. Заради недостиг на складова и производствена площ и заради увеличаващата се работа, компанията търси собствен терен и ще инвестира в изграждането на модерен производствен завод за металообработка. В инвестицията ще са включени 4 нови цеха, както и складови площи, административна сграда и лаборатория.

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фалшива информация за безплатни карти

Невярна информация за безплатни шестмесечни карти за обществения транспорт в Русе се разпространяват отново в социалните мрежи, информира БТА. Към настоящия момент няма промяна в условията за пътуване и в цените на превозните документи по линиите, обслужвани от “Общински транспорт Русе” ЕАД.  Билети и карти за пътуване се купуват само от шофьорите..

публикувано на 11.08.25 в 14:27

Опасност от воден режим за три села

Три русенски села - Брестовица, Босилковци и Пейчиново са застрашени да преминат на воден режим, ако не се предприемат спешни мерки. Това заяви областният управител на област Русе Драгомир Драганов. Причината е комбинация от продължителната суша и критично амортизираната водопроводна мрежа.  "Нашата област е една от малкото, където няма воден..

публикувано на 11.08.25 в 10:44

Откриха ловния сезон за пернат дивеч в Русенско

Откриха ловният сезон за пернат дивеч в Русенско, съобщиха от областната администрация.  Сезонът бе открит със събор на ловните дружини. Подобна мащабна инициатива, свързана с лова на пернат дивеч, се провежда за първи път от 35 години насам. Организатор е ловно-рибарското дружество „Филип Тотю“ с председател Десислав Маринов. Началото на събора бе..

публикувано на 09.08.25 в 17:13

Трима на съд за имотни измами

Окръжната прокуратура в Русе предаде на съд организирана престъпна група за имотни измами. Сред обвиняемите има и полицай, съобщи за БТА заместник-окръжният прокурор и говорител на прокуратурата Мирослав Маринов.   Той потвърди, че тримата обвинени са същите, които бяха задържани и привлечени като обвиняеми през април миналата година. Според..

публикувано на 07.08.25 в 13:15

Три села пред воден режим

Русенските села Босилковци, Пейчиново и Брестовица има опасност да минат на воден режим. Причината за намаляването на водата се дължи както на продължителното засушаване, така и на амортизираната водопроводна мрежа, по която загубите са много високи. В Пейчиново и Брестовица те достигат 84%, а в Босилковци - около 79%.  Дренажът „Малък тетарлък“ в..

публикувано на 07.08.25 в 08:41

Воден проект на финала

Приключва един от най-големите инфраструктурни проекти в Русенска област. Следващата седмица трябва да е готова реконструкцията на близо 7 км водопроводи в селата Ряхово и Борисово в община Сливо поле. Ремонтите струваха близо 3 милиона лева. Според кмета Валентин Атанасов, до края на септември ще бъдат преасфалтирани и частично разкопаните улици за..

публикувано на 06.08.25 в 08:18

Ново кръстовище в Русе

Започна изграждането на повдигнато кръстовище при бул. „Цар Освободител“ и ул. „Александровска“ в Русе. Срокът за изпълнение е 60 календарни дни, съобщават от общинската администрация.   Новото повдигнато кръстовище ще обхване двете платна на бул. „Цар Освободител“ и ще бъде изпълнено с клинкерни плочи в два цвята и паважна настилка. По време на..

публикувано на 04.08.25 в 14:06