Кметът на Смядово Иванка Петрова и кметове на още 9 общини в страната са получи разписани договори за изпълнение на 10 проекта от програмата „Деца и младежи в риск”. Проектите се финансират от норвежкия фонд и Европейското икономическо пространство и са насочени към рискови и социално слаби групи. „Министър Анелия Клисарова е връчила договорите на кметовете на 29 юли в Министерството на образованието и науката“, съобщи кметът Иванка Петрова. Община Смядово има одобрен проект за 228 000 евро за обновяване на 6 детски градини, две от които на територията на община Ветрино. Проектът „Шанс за социално включване на децата в общините Смядово и Ветрино” е съвместен заради изискванията на програмата и предвижда средства за строително-ремонти работи, оборудване, обучение и отваряне на работни места. За период от 2 години в Смядово ще бъдат назначени трима медиатори от ромската общност за работа с деца от рискови групи. В рамките на проекта ще бъдат направени и 6 детски площадки на територията на градската градина.
Областната дирекция на МВР- Шумен въвежда засилени мерки за сигурност и опазване на обществения ред по време на предстоящите абитуриентски тържества и масови прояви, свързани с 24 май - Ден на българската просвета и култура и славянската писменост. За да не се допускат инциденти, ще бъде засилен контролът на пътното движение при организирано..
Във връзка със запитвания към Областната дирекция на МВР в Шумен за организация на движението, включително и по време на абитуриентските балове, от полицията информират, че общинските пътища се управляват от кметовете на съответните общини. Изграждането на постоянната и временната организация на движение се съгласува с областните дирекции на МВР, но..
Данаил Иванов и Катя Шалапатова са двамата кандидати за обществен посредник на община Шумен, които са класирани и предложени за гласуване на заседание на Общинския съвет. Те са постигнали резултати съответно 4,80 и 4,42. Това съобщава председателят на временната комисия за избор на обществен посредник Метин Джамбазов.
Община Шумен въвежда временна организация на движението от 20 май, вторник, в участък от ул. „Университетска“ във връзка с изпълнение на строително-ремонтни работи на обект. Промяната ще бъде без пълно затваряне на пътното платно в работния участък за времето от 20 май до 20 август включително. Обходният маршрут на движение ще се осъществява..
Незагасена цигара е подпалила гаражно помещение, съобщават от шуменската полиция. Инцидентът става няколко минути след полунощ днес на ул. “Вела Благоева“ в Шумен. Към адреса са насочени противопожарни екипи. Огнеборците заварили да гори дървен сандък в гаража. Пожарът тръгнал след изхвърлен незагасен фас от цигара. Опушени са около 30 кв. м..
36-годишен мъж от Нови пазар е задържан за хулиганство, съобщават от шуменската полиция. На 18 май около 1:50 часа екип на Районното управление в Нови пазар бил повикан на ул. “Стефан Караджа“ в града за оказване на съдействие на екип на Спешна помощ. На тръгване от адреса полицейски служител бил избутан в гърба от 36-годишен местен жител, който..
Четвъртият Национален пленер по живопис „Земя на славни предци“ ще бъде открит днес в Нови пазар. Събитието преминава под егидата на кмета на общината Георги Георгиев. Пленерът ще завърши на 23 май с изложба на художниците, която ще бъде подредена в художествената галерия „Петър Персенгиев“