Областен конкурс за най-оригинално послание “Живот без дрога” организира Областната дирекция на МВР в Разград. Конкурсът се провежда вече 15 години по инициатива на полицията и е насочен срещу наркоманиите сред младите хора. В конкурса могат да участват ученици от V до XII клас от всички училища в Разградска област. Участниците трябва да изразят своето послание с авторска песен по темата, индивидуално или групово. Допускат се за участие и кавър-версии на песни, съобразени с тематиката на конкурса, като те се оценяват само за изпълнение. Заявки за участие в конкурса и текстовете на песните се приемат до 16.03.2015 г. в Центъра за работа с деца в Разград. Жури ще определи най-добре представилите се и ще връчи награди за най-добър текст, най-добра музика и най-добро изпълнение. Представянето е насрочено за 16 април от 18 часа в Драматичен Театър ”Антон Страшимиров”. Партньори в 16-тото издание на конкурса са Музикална школа ”Илия Бърнев”, Център за работа с деца, Община Разград, Регионален инспекторат по образованиетона Министерството на образованието и науката, Драматичен театър „Антон Страшимиров”, Общински културен център и Ученическа спортна школа „Руси Бухтев” - Разград. Финансирането на инициативата е изцяло чрез дарители от местния бизнес.

33-годишен мъж от село Мортагоново е привлечен като обвиняем за опит за грабеж, придружен с опит за убийство от Окръжната прокуратура в Разград. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. През нощта на 15 ноември 2025 г. той позвънил на свой познат – таксиметров шофьор, като поискал от него да го откара от..
Конкурсът по приложно творчество „Коледни фантазии“, който се организира от Центъра за ученическо техническо и научно творчество в Разград, вече е национален. Той е сред трите нови прояви, включени в календара на Министерството на образованието и науката за изяви по интереси на децата и учениците за настоящата учебна година. Участниците могат да..
17-годишно момче от Исперих дари събраните пари от рождения си ден за благотворителната кампания "Мисия Коледа". Инициативата е на неправителствената организация от Монтана сдружение "Кауза Северозапад". В нея ще бъдат подпомогнати 1000 деца и 500 възрастни хора, самотни родители и семейства в затруднение от Северозападна България. Семих Самед..
33-годишен мъж от село Мортагоново е задържан за опит за убийство. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът е получен около 2.40 часа на 15 ноември на тел. 112. Съобщено било, че по главния път край село Ушинци вървял мъж и правил опити да спре преминаващи автомобили. Пристигналият на място полицейски екип установил ранен 68-годишен мъж. Той..
Над 170 деца се включиха в празничния концерт за Деня на семейството в Народното читалище „Развитие“ в Разград. В началото на събитието кметът Добрин Добрев връчи наградите на победителите в конкурса „Да на красотата“, който насърчава инициативността и грижата за красивата градска среда. Концертът бе организиран от Федерацията на жените...
Закрито е депото за опасни отпадъци на фармацевтичния завод "Биовет" АД в Разград, съобщават от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Русе. Експлоатацията му е прекратена след въвеждането на инсталация за съвместно изгаряне на отпадъци. Предстои екоинспекцията да издаде решение за окончателното закриване. По наредба ще се извършва..
1987 лева е средната брутна месечна заплата в Разградска област за третото тримесечие на годината. Това показват данните на Териториалното статистическо бюро. Това нарежда областта на 14-то място в България по този показател. В Североизтока първото място заема област Русе с над 2100 лева средна брутна месечна заплата, следвана от област Шумен..