Приключи записването на седмокласниците, приети на ІІ етап на класиране в профилирани или професионални паралелки с интензивно изучаване на чужд език. Записали са се 31 от класираните ученици, уточниха от Регионалния инспекторат по образованието в Шумен. Напълно е изчерпан броят на свободните места в 4 паралелки. Незаети места за ІІІ етап на класиране има в други 18 паралелки. Разпределението на незаетите места по училища е следното:
ПМГ „Нанчо Попович”-2 незаети места;
ГПЧЕ „Никола Йонков Вапцаров”-8 незаети места;
СОУ „Сава Доброплодни"– 23 незаети места;
СОУ „Панайот Волов” -10 незаети места;
СОУ „Йоан Екзарх Български”-3 незаети места;
ПГ по строителство, архитектура и геодезия-16 незаети места;
ПГ по икономика-17 незаети места;
ПГ по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев”- 11 незаети места.
Общо за ІІІ етап на класиране остават 90 места в 18 паралелки на 8 училища. Учениците, които желаят да участват в ІІІ етап на класиране, трябва да подадат документи в дните от 11 до 13 юли (понеделник, вторник и сряда) във ІІ ОУ „Д-р Петър Берон”, в Шумен. Работното време на комисията-от 8 до 18 часа, както и изискванията към кандидатите и необходимите документи, остават непроменени. Резултатите от ІІІ етап на класиране ще бъдат обявени на 15 юли.
Райони на Шумен ще бъдат без вода утре заради планов ремонт, съобщават от ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил". Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част,..
Забравен на котлона тиган с мазнина подпали жилище в Шумен снощи. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен около 20:00 часа. Съобщено било за пожар в жилище на ул. “Ген. Драгомиров“ в града. Към адреса е насочен екип на пожарната. След пристигане на място станало ясно, че собственичката на жилището успяла да погаси пламъците до идване на..
По повод генералната репетиция и церемонията по официалното изпращане на контингент от международна мисия на НАТО в Косово (KFOR) на 6 август (сряда) между 12:00 и 17:00 ч. и на 7 август (четвъртък) от 6:00 ч. до 11:30 ч. се въвежда спиране на движението на моторни превозни средства по бул. „Славянски" от ул. „Карел Шкорпил" (Регионален исторически..
Три пожара в горски територии са възникнали през юли на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) в Шуменска област, съобщиха от пресцентъра на предприятието. Инцидентите са регистрирани в горските стопанства в Преслав, Нови пазар и Паламара. Само пожарът в Паламара е бил върхов и е унищожил 8 декара гора. Другите два са били..
От днес - 5 август, Мария Николова, старши експерт „Екология“ в община Шумен, временно ще изпълнява длъжността директор на Общинското предприятие „Чистота“. Назначението ѝ е във връзка с освобождаването на досегашния директор Радослав Кърджиев поради обявяването на конкурс за длъжността. Утре община Шумен ще публикува в национален ежедневник и..
Церемония по изпращане на военен контингент в Косово ще се проведе на 7 август пред сградата на община Шумен. На военния ритуал ще присъстват генерал-лейтенант Михаил Попов – заместник-началник на отбраната, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов - заместник-командир на..
Спокойна е епизоотичната обстановка в Шуменска област. Няма огнища на чума и шарка по дребните преживни животни. Няма и други регистрирани заболявания на територията на областта. Това обяви по време на проведеното заседание на Областната епизоотична комисия директорът на Областната дирекция по безопасност на храните д-р Катя Райкинска. На..