Водещ: Нещо като човек да има малко повече усещането и самочувствието да каже „Аз”?
Гергана Димитрова: Дори и някакъв вид импровизация, защото малко или много народната певица я спрягат като такава, която може да си изпее народните песни и нищо повече. А в случая аз разбрах, че мога да експериментирам, мога да опитвам. Дори и да не се получи, човек трябва да се впуска в това нещо и в крайна сметка разбира, че открива някакви нови лица в самия себе си даже. И много е хубаво да експериментираш, защото се получават невероятни неща, красиви!
Водещ: Склонна ли сте и опитвате ли да експериментирате с децата – да им представяте примерно това, което е в момента „Белонога”?
Гергана Димитрова: Да ви кажа честно, не съм го правила. Ако трябва да съм напълно откровена, специално музиката от този проект пред деца не съм я показвала...
Водещ: Страхувате ли се?
Гергана Димитрова: Не. Просто не съм опитвала. Не съм се сетила даже да опитам. Не знам защо. Може би съм си мислила, че по-трудно би била достъпна за малки деца. Но според мен, ако някой от учениците има интерес... Аз имам и по-големи певици, с които работя – особено едната от тях силно се интересува и много ѝ харесва тази посока. Аз не мога да налагам нещо, просто всеки един човек има своята собствена необходимост за това какво да слуша. Аз само мога да дам пример. Експериментирала съм с музика на група „Булгара”, даже сме правили музикално-сценични изпълнения и наистина децата, повярвайте ми, се „кефят” – така да кажа на жаргон. Много им харесва и определено работи.
Водещ: Ние все още не сме чули в пълния му блясък „През очите на земята”, но в подобни неща винаги се получава триада. „През очите на слънцето”, „През очите на земята” и...?
Гергана Димитрова: И може би „Очите на водата”. Не знам още. Засега сме на „земята”. Наистина имах идея да го направя двоен този албум, защото има музика и пиеси, които биха влезли по-добре в едно заглавие като „През очите на водата”. Не знам дали ще ги включа, но ние творим през целия период, в който работим и създаваме най-различни произведения. Може би в последствие, в бъдеще ще направим и още един албум, който ще е „През очите на водата”.
Водещ: Едно пожелание, което отправяте към себе си? И разбира се, към слушателите, но човек най-хубавите неща, които подарява, ги подарява първо на себе си...
Гергана Димитрова: Аз си пожелавам нестихващо вдъхновение. Винаги да имам творчески заряд и порив за това, което правя, защото то ме кара да се чувствам жива. Разбира се, здраве на мен и на всички около мен, на всички хора – бъдете здрави и творете!
Великден не е просто празник от календара – той е време на съпреживяване, на обновление и на възраждане. Във всеки български дом тези дни се носи не само ароматът на пролетта, но и на нещо по-дълбоко – на спомени, на традиции, на обич. Да има кой да ти покаже, да те поведе за ръка и да те напътства, докато приготвяш трапезата за един от..
Предаването "Оттука започва денят" стартира след новините в 7 часа. Сутрешният екип - Цветелина Георгиева и Андриан Христов, ще очакваме и вашите предложения на телефон 054 / 855 145, 855 155. А нашите са следните: Храмът "Свети Три Светители" в Шумен посреща миряните без скеле, зографисването е почти приключило. За светите образи, за вярата и..
На Разпети петък, когато католическият и източноправославният свят тъгуват за смъртта на Исус Христос, в предаването ще чуете: Как многобройните идеи за промяна в образователните програми се отразяват на работата на учителите и на ученето на учениците. Да се освободят ли от матура при успех, да искат ли повече учителите от..
В ефира на Радио Шумен след 6 часа ви очаква сутрешния екип - Пламена Бръчкова и Цветелина Георгиева. Великден ще бъде във фокуса на вниманието ни. Мнозина ще пътуват по време на поредицата празнични дни, ще ви напомним какви са правата ни, ако сме здравно осигурени и ни потрябва лекар. Ако вече планирате какво ще сложите на трапезата за..
Как приключи Международният турнир по информатика за напреднали в Шумен? Подготвят ли се вече шуменци за предстоящия Великден? Защо медик от Русе предлага шофьори-нарушители да дават дежурства в реанимацията? Какво каза Даниел Митов, министърът на вътрешните работи, при посещението си в Силистра? Това са основните въпроси в следобедната..
В ефира на Радио Шумен, в събота след 7 часа, ще ви очакваме Славчо Славчев и Цветелина Георгиева. Предаването "Оттука започва денят" продължава до 10 часа с интересни срещи и събеседници. На Лазаровден в силистренското село Калипетрово ще има най-много лазарки, защото там за 19-и път ще се проведе техен събор. Тодорка Димова от местното читалище..
Изпращаме в последния му земен път дарителя и радетеля на добри каузи в Шумен Димитър Александров. В Седмицата на гората регионалната дирекция на горите започна акция по залесяване. В Центъра за специална образователна подкрепа в Шумен се открива STEAM кабинет. Вирусологът Радка Аргирова е днес в Търговище, за да информира..