Най-голямата находка в Европа от каменни калъпи за отливане на бронзови оръжия бе изпратена от Разград във Виена, за участие в изложба. 31 на брой, калъпите от късната бронзова епоха са на повече от 3000 години и са собственост на Регионалния исторически музей в Разград. Открити са случайно през 1963 година при изкореняване на гора в землището на село Побит камък. В австрийската столица в средата на март ще бъде открита изложбата "Метали, ресурси и контакти в българските земи през бронзовата епоха". Другите експонати на музея в Разград, които са поканени за участие в изложбата, са колективната находка от керамични съдове, също от късната бронзова епоха. Изложбата ще остане в австрийската столица до лятото. Музеят в Разград се представя с 36 предмета.
Сигнал за непристойна проява на обществено място е получен в Районното управление в Разград около 9.00 часа на 20 май. Това съобщават от разградската полиция. 33-годишен баща нахлул в класна стая на училището в разградското село Раковски по време на час заедно с непълнолетния си син /14 г./. Подтиквал го и насърчавал да нанася удари с юмруци върху..
Фестивал на етносите ще се проведе за трета поредна година на 26 май в градския парк на Лозница. Ще бъдат представени обичаите и традициите на различните етнокултурни общности в Лудогорието - техните специфичните традиции, обичаи, ритуали, музика, песни и танци. Това каза за Радио Шумен директорът на дирекция "Образование и култура" към община..
Сигнал за домашно насилие е получен около 21:00 часа на 19 май в РУ-Кубрат. Това съобщават от разградската полиция. Пиян 45-годишен мъж в село Задруга предизвикал скандал със 74-годишната си майка. Ударил я през лицето и се опитал да я души. Насилникът е задържан в сградата на РУ-Кубрат. Води се разследване по случая.
10 екопроекта в Разградска община са одобрени за финансиране в рамките на националната кампания „Чиста околна среда 2025“, съобщават от администрацията. В селата Радинград и Мортагоново планират изграждане на зони за фитнес на открито и кътове за отдих, в Раковски – детска площадка и кът за спорт и отдих. В село Пороище също ще има кът за..
Водач е установен с алкохол, след като се блъснал в електрически стълб с автомобила си. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пътнотранспортно произшествие в кубратското село Севар е получен около 13:00 часа на 18 май. Пристигналите на място униформени служители тествали с дрегер 80-годишния шофьор на „Фиат Пунто“. Цифровата..
64-годишна жена пострада при пътнотранспортно произшествие. Това съобщават от разградската полиция. Около 11:00 часа на 18 май в село Ясеновец 67-годишен водач на „Рено Меган Сценик“ извършвал маневра на заден ход, при която блъснал пешеходката. Потърпевшата е откарана в МБАЛ-Разград, където след преглед е установено, че има счупена лява раменна..
В Разград днес е откриването на тематична витрина „За буквите”, посветена на Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Експозицията е подредена в детския отдел на Регионалната библиотека „Боян Пенев“.