Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна лечението на Ники от Шумен. Продължават инициативите за подкрепа

Лечението на 17-годишният Ники от Шумен започна. В момента момчето е в специализирана клиника в Турция. След направена биопсия лекарите промениха метода за лечение. На този етап няма да се прави операция, тъй като туморното образование не е от очаквания доброкачествен вид. Проведен е първи курс на химиотерапия за стопиране растежа на тумора. Предстоят още няколко терапии, броят им зависи от бързината на повлияване на образованието. Няма разсейки и лекарите са категорични, че Ники ще оздравее. Лечението ще е продължително и точната сума все още не е ясна. Николай ще се върне в България следващата седмица.  Продължават инициативите в подкрепа на Ники.

На 3 юни от 10:00ч. ще се проведе футболен турнир „За купата на ПГПЧЕ” организиран от учениците и учителите на Езиковата гимназия, където учи Ники. Футболните срещи ще се проведат на игрищата на СУ „Сава Доброплодни”. Отборът победител от срещите на учениците ще се изправи в последна битка срещу отбора на учителите.

Благотворителен концерт ганизира Народно читалище "Просвета 1926" в кв. Макак. Той ще се състои тази събота от 19:00ч. в залата на читалището. Билетите са на цени от 2 лв. и 5 лв. и на направени ръчно. Те представляват две вплетени едно в друго сърца с надпис: „В ПОДКРЕПА НА НИКИ”. Участие в концерта са заявили от ЦДГ „Буратино”- кв. „Макак”, танцова група „Марги Денс”, Никола Свиленов ще забавлява публиката с изпълнение на гайда, а Славея Иванова и Моника Георгиева ще пеят. В програмата ще вземат участие още танцова група от с. Царев брод и женска певческа група от Велики Преслав. 

 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Гости от Айвалък

Силната страна на Шумен са темповете на икономически растеж, изпреварващи темповете на развитие на редица по-големи градове в България. Това каза кметът на община Шумен проф. Христо Христов на колегата си – кмета на турския град Айвалък Месут Ергин, по време на съвместна работна среща днес. По думите на Христов мощни компании, в т.ч. и..

публикувано на 16.11.25 в 13:32

В памет на жертвите на пътя

Световният ден в памет на жертвите от пътно-транспортни произшествия се отбелязва днес. Той се чества всяка трета неделя на ноември по решение на ООН.  През 2024 г. в България са регистрирани 7173 тежки катастрофи с 478 загинали и 9054 ранени.  Денят напомня за нуждата от отговорност и култура на движение, тъй като пътнотранспортните произшествия..

публикувано на 16.11.25 в 13:17

20 милиона за градини и ясли

Близо 20 млн. лева ще инвестира община Шумен в модернизация на детските градини и ясли, като ще бъдат изградени и две нови – детска ясла „Слънчеви капчици“ за 60 деца и детска градина в кв. „Тракия“ с капацитет 200 деца. Средствата са част от над 102 млн. лв., осигурени по Концепциите за интегрирани териториални инвестиции за периода 2026–2027..

публикувано на 14.11.25 в 15:33

Трима с висок риск след прегледи в Шумен

Трима мъже са приети в шуменската болница за биопсия,  тъй като са с много високи стойности на туморния маркер на простата. Четирима ще бъдат под наблюдение заради гранични стойности. Други четирима са изпратени на изследвания. Общо 28 мъже са преминали през безплатните урологични прегледи в Шумен. Това съобщи д-р Добри Марчев - началник на..

публикувано на 14.11.25 в 15:20

Възстановиха още една чешма

Още една чешма на Шуменското плато е напълно възстановена по проект „Капка по капка“ на Фондация BeCause и Асоциацията на парковете в България. Това съобщиха от Дирекцията на Природен парк "Шуменско плато".  Водата извира от пещера „Русалка“, известна като „бялата вода“. С около 4000 лв. за Шумен са ремонтирани коритото и площадката, боядисани са..

публикувано на 14.11.25 в 14:24

Засилени проверки на пътя

Засилени проверки за употреба на алкохол, наркотични вещества или техните аналози от водачите на моторни превозни средства започват в област Шумен от 15 ноември. Контролът ще бъде както в общинските центрове, така и в малките и отдалечени населени места, в различни часови диапазони.   Засилените проверки ще продължат до 30 ноември. Целта им е..

публикувано на 14.11.25 в 12:36

Беседа по безопасно движение

Кампания за безопасно придвижване с тротинетки (индивидуални електрически превозни средства) се проведе в ПТГ „Симеон Велики“ във Велики Преслав.  Ученици от 8 до 12 клас бяха запознати от полицейски инспектори с правилата, възрастовите ограничения и промените в Закона за движение по пътищата.  Управлението е позволено след навършване на 16..

публикувано на 14.11.25 в 11:55