Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Променят Наредбата за паркирането в Шумен

Снимка: Радио Шумен
Правната комисия към Общинския съвет в Шумен подкрепи докладната записка за отмяна на част от Наредбата за организацията на автомобилното и пешеходно движение на територията на община Шумен. Текстът се отнася за репатриране на автомобили, които са били блокирани със скоба повече от 4 часа. Докладната записка беше внесена след протест на Окръжната прокуратура в Шумен. Законът за движение по пътищата предвижда само три хипотези, при които да се прилага принудителната административна мярка „преместване на пътно превозно средство“ без знанието на собственика. Това са: паркиране на места обозначени с неподвижен пътен знак; паркиране по начин, който създава проблеми за участниците и паркирането, което прави невъзможно преминаването на автомобили. Правната комисия прие и информацията за изпълнението на договора за продажба на акции от „Топлофикация - Шумен“ ЕАД. Председателят на комисията Даниела Русева предложи да бъде изпратено писмо до Окръжната прокуратура, с което се иска информация за проверката в дружеството, обявено в несъстоятелност.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Конкурси за директори

Конкурси за директори на шест детски градини обяви община Шумен. Търсят се нови ръководители на четири детски заведения в Шумен - „Слънце“,„Брезичка“,„Смехорани“ и „Буратино“ в кв. „Макак“, както и за ДГ „Славейче“ в с. Салманово и ДГ „Червената шапчица“ в с. Вехтово. Документи се подават до 7 септември включително. Конкурсът се провежда в два етапа -..

публикувано на 06.08.25 в 15:28

Благоустрояват около "Арена Шумен"

Започна обновяването на пейките в района на зала „Арена Шумен“. Днес служителите на Общинското предприятие „Чистота“ започнаха с боядисване на първата част от тях. Утре дейностите продължават. Предстои да се възстановят липсващи и счупени дъски и компоненти на пейките, както и да се почисти тревата по алеите. Ще бъдат почистени и кашпите с цветя..

публикувано на 06.08.25 в 14:22

Директорът на Езиковата подаде оставка

Директорът на шуменската Профилирана езикова гимназия „Никола Йонков Вапцаров“ Димо Георгиев е подал оставка като директор на учебното заведение. За временно изпълняващ длъжността от 1 август е назначен досегашният директор на СУ „Панайот Волов“ в Каспичан Явор Якимов.  За Радио Шумен той заяви, че каспичанското училище все още остава негова..

публикувано на 06.08.25 в 12:17

Половин Шумен без вода утре

Райони на Шумен ще бъдат без вода утре заради планов ремонт, съобщават от ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил".  Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част,..

публикувано на 06.08.25 в 11:32

Забравен тиган подпали жилище

Забравен на котлона тиган с мазнина подпали жилище в Шумен снощи. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен около 20:00 часа. Съобщено било за пожар в жилище на ул. “Ген. Драгомиров“ в града. Към адреса е насочен екип на пожарната. След пристигане на място станало ясно, че собственичката на жилището успяла да погаси пламъците до идване на..

публикувано на 06.08.25 в 09:16

Промени в движението

По повод генералната репетиция и церемонията по официалното изпращане на контингент от международна мисия на НАТО в Косово (KFOR) на 6 август (сряда) между 12:00 и 17:00 ч. и на 7 август (четвъртък) от 6:00 ч. до 11:30 ч. се въвежда спиране на движението на моторни превозни средства по бул. „Славянски" от ул. „Карел Шкорпил" (Регионален исторически..

публикувано на 06.08.25 в 08:02
Снимката е илюстративна

Три пожара в горите през юли

Три пожара в горски територии са възникнали през юли на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) в Шуменска област, съобщиха от пресцентъра на предприятието. Инцидентите са регистрирани в горските стопанства в Преслав, Нови пазар и Паламара.  Само пожарът в Паламара е бил върхов и е унищожил 8 декара гора. Другите два са били..

публикувано на 05.08.25 в 15:33