Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтите в Търговище продължават

До края на ноември трябва да приключи ремонтът на републиканския път, който минава през Търговище от бул. „Александър Стамболийски” през бул.”Митрополит Андрей”, ул.”Паисий” и част от ул.”Кюстенджа”. Това съобщи директорът на Областното пътно управление инж. Марчо Марчев. В момента се работи на няколко участъка от 3-километровата пътна връзка. По трасето предстои да бъдат направени и шест повдигнати пешеходни пътеки. До края на ноември ще бъде завършено и изграждането на кръговото на бул.”Митрополит Андрей”, което ще бъде пуснато паралелно с ремонтираната отсечка от републиканския път. Страничните улици около спортната зала, които също ще бъдат обновени, ще бъдат готови до края на годината. До края на декември ще приключи и изграждането на новата улица на т.нар. „пробив Катрафилов”, увери инж. Божидар Тодоров от фирмата - изпълнител. Там ще започне полагането на тротоарни плочи. Обособяват се зоните за паркиране пред полицията, където ще има нов асфалт.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Приют за бездомни животни във Велики Преслав

38 кучета в приюта

38 кучета са настанени в общинския приют в омуртагското село Средище за по-малко от два месеца. Съоръжението работи от средата на юни и ползите от дейността му вече се виждат, коментира за БТА секретарят на община Омуртаг Емрах Шукриев.  За настанените животни тях се грижи гледач, а целият екип е от пет човека. Според Шукриев не са редки..

публикувано на 06.08.25 в 15:03

Два нови сметовоза за БКС

Два нови сметосъбиращи автомобила получи общинското предприятие БКС в Търговище. Машините са закупени след провеждането на обществена поръчка.  Камионите са с вместимост от 15 кубични метра. Всеки от тях разполага с вариопреса, която намалява обема на събраните количества битов отпадък. Новата техника е закупена на лизинг, като той ще бъде изплащан..

публикувано на 06.08.25 в 13:56

Солени глоби за строителни отпадъци

Близо 30 констативни протокола за струпване на строителни материали на обществени площи са съставили контрольорите на община Търговище през юни и юли. Всички нарушители са премахнали материалите в указания срок и глоби не са налагани.  Санкциите според Закона за управление на отпадъците са от 300 лв. до 1000 лв. за физическите лица, а за..

публикувано на 05.08.25 в 08:53

Пиян-залян зад волана

Задържаха водач, шофирал след употреба на алкохол, съобщават от търговищката полиция. Проверката е извършена на 2 август в 16:30 часа на ул. „Братя Освободители “ в Опака. Зад волана на лекия автомобил „Фолксваген Голф“ бил 52-годишен водач. С дрегер е установено, че той управлява автомобила с 3,47 промила. Отказал е кръвна проба за химическо..

публикувано на 04.08.25 в 12:33

Велосипедист в болница

Велосипедист е настанен за лечение в болница след пътен инцидент. Това съобщават от търговищката болница. На 2 август около 14:00 часа на разклона за поповското село Паламарца 29-годишна жена, управлявайки собствения си лек автомобил „Опел Астра“, е предприела изпреварване. При маневрата се блъснала в попътно движещ се и завиващ наляво велосипед,..

публикувано на 04.08.25 в 12:22

Добри добиви в Търговищко

Среден добив от 531 килограма от декар пшеница отчитат към края на юли стопаните в Търговищка област. Все още не са прибрани всички площи от културата в общините Омуртаг и Търговище, пише БТА.  Най-висок среден добив при пшеницата е отчетен в община Опака. Стопаните са прибрали по 580 килограма от декар.  Засетите площи с пшеница в Търговищка област..

публикувано на 04.08.25 в 08:24

Марихуана в саксии

Мъж, който притежава два вида наркотични вещества и шофирал след употреба на дрога, е задържан вчера. Това съобщават от търговищката полиция. Около 11:15 часа на 31 юли на кръстовището на улиците „Скопие“ и „Бяло море“ в Търговище е извършена полицейска проверка на товарен автомобил „Фолксваген". Зад волана бил 35-годишен водач. С наркотест е..

публикувано на 01.08.25 в 12:08