Министърът на околната среда и водите Нено Димов и кметовете на Разград, Исперих, Кубрат, Завет, Лозница, Самуил и Цар Калоян ще подпишат договор за проектиране и изграждане на компостираща инсталация и инсталация за предварително третиране на битови отпадъци. Общият размер на инвестицията е над 13,5 млн. лв. Безвъзмездната финансова помощ в размер на 8,6 млн. лв. е осигурена от Оперативна програма „Околна среда 2014-2020“. Подписването е от 11 часа в МОСВ в столицата.
Усложнява се пътната обстановка на територията на Разградска област, съобщават от Областната дирекция на МВР. Закъсали ТИР-ове са блокирали три от изходите на Разград: в посока Търговище, Попово и Кубрат. Затваря се за движение на товарни автомобили направлението Разград - Търговище. КПП от полицейски служители ще пропуска само леките..
17-годишен е установен с наркотици в Разград. Това съобщават от полицията. При полицейска проверка, извършена около 19:00 часа вчера на бул. „България“, непълнолетното момче предава полиетиленов плик с бяло кристалообразно вещество, електронна цигара тип „вейп“ и цилиндрична кутия с течност, която при тестване реагира на синтетичен канабиноид. По..
В област Разград обстановката е нормална при зимни условия, казаха за Радио Шумен от Областното пътно управление. Пътищата са проходими, снежната покривка е около 1 см. От пътното управление добавиха, че 21 машини работят на терен и имат готовност да изпратят и още при необходимост. Тази сутрин в 6:25 часа е подаден сигнал за излязъл от..
Жена пострада при трудова злополука в завод в Разград. Това съобщават от полицията. Около 18:30 часа на 16 февруари, носейки съд с натриева основа за зареждане със суровина, 34-годишната пада и си причинява химическо изгаряне. Транспортирана е в МБАЛ „Медика“ – Русе с изгаряния по лицето, шията и лявата предмишница. По случая е започнато..
МБАЛ - Исперих учреди Медицински център за доболнична помощ, който ще се помещава в сградата на болницата. Сключени са договори с лекари специалисти по хирургия, гастроентерология, анестезиология и интензивно лечение, образна диагностика и клинична лаборатория. Търсят се възможности за привличане и на лекари с други специалности, поясни..
Кът на любовта в центъра на Разград се превърна в декор за снимки на влюбени двойки. Украсата е за всички, които обичат празника на любовта и виното, съобщиха от общинската администрация. За да се създаде подходящо настроение, в центъра на града са поставени голямо светещо сърце, светещо амурче и цветна пейка със сърчица. Всички влюбени, а и не..
Пътен инцидент с лек автомобил е станал днес по обяд в индустриалната част на Исперих, по пътя за село Яким Груево, съобщава Разград нюз. При изпреварване с висока скорост автомобилът се е ударил в задната част на камион, завиващ по черен път към близките стопански сгради. Вследствие на удара излиза от пътното платно и се удря в мантинелата..