Благотворителен концерт „В името на живота“ ще се състои от 18:30 ч. днес в голямата зала на Младежкия дом в Шумен. Събраните средства са за лечението на 15-годишния Борко от Шумен. Момчето се нуждае от 7000 лв. за едноседмичен престой и изследвания в турска клиника. Лекарите зад граница се надяват, че е възможно лазерно лечение, за което ще се търси допълнително финансиране. Зад благотворителната инициатива застават Сдружение „Сияйна зора“, Фондация „Виктория Грантс“ и Община Шумен.
Втори за годината прием на заявления за финансово подпомагане на лица и двойки с репродуктивни проблеми обяви община Търговище. Документи ще се приемат в Центъра за административно обслужване до 30 юни. Целта е своевременно да могат да бъдат разплащани започналите и извършени процедури след първия за годината прием. Кандидатите за..
Шуменският университет „Епископ Константин Преславски“ няма да увеличава таксите за обучение по държавна поръчка за всички образователно-квалификационни степени за новата академична година. Това съобщи за Радио Шумен доц. Константин Константинов, зам.-ректор по учебната и кандидатстудентската дейност. Министерският съвет утвърди таксите, които ще..
Председателят на Общинския съвет в Шумен Ася Аспарухова отговори на питане на независимия съветник Павел Павлов във връзка с изказване на представящия се за журналист Симон Милков от трибуната на съвета на сесията на 29 май. Заявка за изказване Милков е направил на 28 май в 17:33 часа на имейл адреса на Общинския съвет. Според Аспарухова, Правилникът..
Проф. Иво Христов ще гостува на шуменци с последните си книги „Не пожелахте да чуете“ и „Отвъд точката на пречупване“. Събитието ще се състои днес от 17:30 часа в концертната зала на НЧ „Добри Войников – 1856“. Срещата се осъществява с любезното съдействие на издателство „Изток-Запад“ и директора на издателството Любен Козарев, който ще..
Позиция в подкрепа на представящия се за журналист Симон Милков и организираните от него протести в Шумен изразиха членовете на гражданското сдружение „Гласът на Шумен“. Те настояват да се стигне до истината как и кой е причинил жестоката катастрофа до Томбул джамия на 23 декември 2022 г. В нея загинаха две непълнолетни момичета и млад мъж. На..
Условна присъда от 3 месеца лишаване от свобода при 3-годишен изпитателен срок получи мъж от шуменското село Царев брод, уличен в прострелване на котка. 83-годишният извършител е признал вината си, сключил е споразумение с прокуратурата, а вчера то е било одобрено от Районния съд в Шумен. Както Радио Шумен съобщи, проявата на жестокост към..
Влизането на "ДПС-Ново начало" в ръководството на община Шумен със заместник-кмет е тревожна новина предвид силовото "присъединяване" на други общини към орбитата на Пеевски. Това заявява Николай Денков в позиция на партия "Продължаваме промяната" в официалната им страница във Фейсбук. По думите му, в последната година и половина в община Шумен..