Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

BNR play за 83-ия рожден ден на националното радио

"Общественото радио трябва да бъде в пулса на обществото. БНР се вслушва в своята аудитория и се пренастройва според нейните изисквани", заяви генералният директор на националното радио Александър Велев. Днес медията навърши 83 години. Велев подчерта, че БНР, не си мълчи за нищо. Той заяви още, че заплаха за качествена журналистика и свободата на словото в радиото няма. Рождения си ден Радиото отбелязва с нова платформа - BNR play и с достъп до звуковото съдържание на архивите на Радиото. Платформата дава възможност слушателите сами да избират аудио и визуално съдържание, селектирано от новинарските и публицистични предавания на всички програми на БНР.  Днес ще бъдат връчени за пореден път годишните награди "Сирак Скитник", които носят името на първия директор на Радио София. Радио Шумен има номинация за рубриката „Феномена България“. Церемонията ще започне в 19.15 ч. в Първо студио на БНР с участието на Детския радиохор под диригентството на Венеция Караманова. Концертът ще бъде предаван на живо по Програма "Хоризонт" и по Радио "Бинар".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Втори бойкот на магазините

За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството..

публикувано на 20.02.25 в 09:31

Масирани проверки за ценообразуването

Масирани ежедневни проверки започват от днес в хранителните магазини в цялата страна. Проверяващите ще обследват цялата агро-хранителна верига -производители, преработватели, дистрибутори, търговци на едро и дребно, вносители.  Събраната информация за нелоялни практики ще послужи за целите на проекто-закона за регулиране на договорите по веригата..

публикувано на 20.02.25 в 09:31

Пътната обстановка в Североизтока

В Североизтока движението се нормализира, пътната обстановка е спокойна. За това увериха дежурните в областните пътни управления. В Шуменска област републиканските пътища са почистени и опесъчени. Няма въведени ограничения за превозните средства. Ришкият проход е отворен.  В Търговищко настилките са мокри, обработени с пясък. На места в региона има..

публикувано на 20.02.25 в 08:42

Студен четвъртък

Преди обед на много места ще е мъгливо или с ниска слоеста облачност, а следобед ще преобладава слънчево, но студено време.  За 20 февруари е обявено предупреждение от „жълт код” за отрицателни минимални температури. Те  ще са между минус 14° и минус 9°, а максималните предимно между минус 5° и 0°. В Шумен минималната ще е около минус 14° и..

публикувано на 20.02.25 в 06:46

Планово без ток

Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен. Разград Няма прекъсвания за тази област. Русе В периода  18.02.2025 - 21.02.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Басарбово,..

публикувано на 20.02.25 в 05:30

Трети месец мътна вода

Високи стойности на показател „мътност“ на водата от яз. „Тича“ са установени при лабораторния анализ, направен през изминалата седмица. Това съобщиха от Регионалната инспекция по здравеопазване. Здравната инспекция препоръчва, водата в населените места, водоснабдявани от язовира- Шумен, Велики Преслав и селата Панайот Волово, Белокопитово и Дибич да не..

публикувано на 19.02.25 в 10:01

Снеговалежът продължава

Днес ще е облачно и студено, сутринта с температури между минус 5° и 0°. Ще има повсеместни валежи от сняг, които до обяд на места ще са по-значителни. Ще има условия за намалена видимост и заледявания по пътищата.  Ще духа до умерен вятър от север-североизток и с него ще нахлува още по-студен въздух. Ще има условия за виелици и навявания по..

публикувано на 19.02.25 в 07:29