Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подари книги на училището в Ясеновец

Снимка: http://azcheta.com
Кампанията за събиране на книги за Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в село Ясеновец приключи успешно. Това заяви директорът на учебното заведение Галина Иванова. Тя беше подета от учителите от „Заедно в час“  Айлин Ахмед и Галя Георгиева с цел да се открие училищна библиотека, за което е необходимо да има поне 2500 книги. „Получихме дарения от всички краища на страната от над 150 души, от 20 фирми и организации, а най-хубавото е, че деца от различни училища в страната също се бяха организирали и ни изпратиха колети с книги“, заяви Галина Иванова. Тя добави, че към момента вече разполагат с 2300 книги, сред които  учебна, художествена литература, енциклопедии и множество книги с приказки за най-малките деца.

"Към момента ще разкрием читателски кът. Няма да бъде регистрирана официално като библиотека, защото не разполагаме с необходимия брой книги. Ще се постараем с наши средства до новата учебна година да набавим необходимия брой и към 15 септември 2018 г. ще се опитаме да открием щат за библиотекар, който ще бъде ангажиран с дейността на библиотеката", посочи тя.

Читателския кът в училището в село Ясеновец ще бъде открит в Деня на българската просвета, култура и славянската писменост - 24 май. „Грамотността е много важна и точно затова сме избрали този ден“, заяви Галина Иванова. Тя добави, че помещението, където ще е читателският кът, вече е обновено, ремонтирано и обзаведено. В момента тече подреждането на книгите.

В основното училище в село Ясеновец се обучават 170 деца от 1 до 8 клас, чийто майчин език е различен от българския. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Близо 7000 за военни паметници

Военни паметници в област Разград ще бъдат възстановени с държавно финансиране, съобщиха от пресцентъра на oбластната администрация.   В началото на годината областният управител на Разград Владимир Димитров е изпратил искане за целево финансиране на ремонтни дейности по военни паметници в региона след заседание на Областната комисия „Военни..

публикувано на 05.08.25 в 08:33
Снимката е илюстративна

Мъж пострада при пожар

52-годишен мъж пострада при пожар, съобщават от разградската полиция. Сигналът за пожар, възникнал в землището на село Синя вода, е получен около 14:20 часа на 3 август. Пламъците се разгорели близо до ферма, стопанисвана от 52-годишен мъж. По данни на очевидци, огънят тръгнал от старо сметище, което се самозапалило и обхванал около 50 дка сухи..

публикувано на 04.08.25 в 10:54

Аптиспин кампания в Разград

Лятна антиспин кампания за безплатно и анонимно изследване и консултиране за ХИВ и други трансмисивни инфекции организира Регионалната здравна инспекция в Разград съвместно с Българския младежки Червен кръст, информира БТА.  Кампанията ще продължи до края на месеца. Екип от специалисти на РЗИ ще прави бързите тестове. Изследването се провежда..

публикувано на 04.08.25 в 08:44

Ремонтират ДГ "Пролет"

Започна ремонтът на детска градина „Пролет“ в кубратското село Севар. Строителните дейности са част от проект за над 1 милион лева. Парите са от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, а срокът за приключване на ремонта е около 370 календарни дни.  Предвидени са пълна подмяна на покрива, вътрешен ремонт, смяна на дограмата,..

публикувано на 04.08.25 в 08:31

Нова измама по интернет

46-годишен разградчанин станал жертва на измама по интернет, съобщават от разградската полиция.  Неизвестен мъж се свързал с него под предлог, че ще купи монитор за компютър, обявен от пострадалия за продажба в сайт за безплатни обяви. Успял да го убеди да въведе потребителското си име и парола за интернет банкиране в неистински виртуален облик..

публикувано на 03.08.25 в 12:01

Избраха най-добрия ретро автомобил

Любител на ретро автомобилите от Търговище спечели Голямата награда на кмета на Разград, връчена на Третия парад на ретро автомобили и мотоциклети, който се проведе днес в Разград. Отличието – плакет с един от символите на града, Момина чешма - бе връчено от заместник-кмета на община Разград Полина Иванова.  Автомобилът „Ролс Ройс Силвър”..

публикувано на 02.08.25 в 16:34

Водач избяга от полицията

Водач на автомобил „Хонда Акорд“ опита да избяга от полицейска проверка. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът станал около 16:20 часа на 31 юли по главен път Е-70 в района на Стария кладенец, в посока Разград. Полицейски екип подал ясен сигнал за спиране към колата. Вместо да намали и да спре, водачът ускорил и продължил движението си..

публикувано на 01.08.25 в 09:33