Две пети места завоюва Трифон Илиев на приключилия вчера Балкански шампионат по лека атлетика в Истанбул. Шуменецът отбеляза и два лични рекорда по време на състезанието в дисциплините 3000 и 5000 метра – 8,55 мин. и 16,06 мин. „Подобрих с около 10 секунди досегашните ми най-добри резултати”, разказа за Радио Шумен лекоатлетът.
„Много съм доволен от състезанието. През февруари на Зимната балканиада в София се класирах единадесети, а за Турция тръгнах с надеждата за шесто място. Обичайно бягам по-добре първия ден, а в Истанбул се представих по-убедително втория – на 3000 метра”, добави Илиев.
От днес Трифон излиза в двуседмична почивка, след която започва подготовката за Държавното първенство по крос кънтри в Сунгурларе на 27 октомври. Амбициите му за 2019-та са да достигне бронза в Балканския шампионат.
Отборът на Черно море Тича победи Шумен с 84:69 и се класира за финала на приятелския турнир по баскетбол „Черноморски игри“ във Варна. На финала домакините ще срещнат Спартак Плевен, който по-рано надигра Академик Бултекс. За варненци най-резултатен бе Ламонт Уест със 17 точки, Георги Боянов добави 15, а Николай Стоянов – 14. За Шумен Владислав..
Шумен е домакин на четвъртото издание на Националния стрийтбол турнир „Shumen GT 3x3“ на 13 и 14 септември. Турнирът се организира от Фондация „Гален Темелков“ съвместно с община Шумен, 3х3 The Kings, 3x3 България и БК Шумен. Той ще се поведе пред сградата на общината. Това обявиха Георги Минчев и Мартина Валериева от Фондация „Гален Темелков“..
Футболистите на Волов-Шумен 2007 загубиха с 0:1 двубоя с временния лидер в групата Септември Тервел. Мачът се игра на стадиона в Шумен. В 50-тата минута домакините останаха с човек по-малко, след като главният съдия показа втори жълт картон на играещия треньор на Волов-Шумен Цветан Илиев . Десет минути след това Септември се възползва от численото..
Турнир по прескачане на препятствия организират шуменски ездови клубове утре на открития манеж на Хиподрума. В регионалното първенство ще се включат около 70 състезателни коня на възраст от 4 до 5 години. Предизвикателството в Шумен започва в 10:30 часа и е квалификация за Държавния шампионат. Заявки за участие са подали жокеи от школите в..
Балканско първенство по карате шинкиокушин ще се състои на 6 септември от 10:00 часа в зала "Арена Русе". Състезание от подобен ранг ще се проведе за първи път в България. В първата част каратеките ще се състезават в дисциплината ката, а след 13:00 часа ще започнат двубоите в дисциплината кумите. В надпреварата ще се включат близо 300..
"Волов" – Шумен се наложи над втория отбор на "Спартак" – Варна с 2:4 като гост в среща от Североизточната трета лига по футбол. Домакините водеха с 2:1 почивката, но през второто полувреме шуменци вкараха 3 гола. В другата среща от кръга вчера "Светкавица" – Търговище победи "Ботев" – Нови пазар с 2 на 0. След кръга в таблицата лидер е..
Завърши 41-вият Международен турнир „Дунавски стрели“, който се проведе на 30 и 31 август на градския стадион в Русе. На официална церемония днес бяха наградени победителите в 10 дисциплини. Състезателите от Спортния клуб "Джамбо-2006", който е организатор на проявата, спечелиха 10 медала в конкуренция с 80 участници от България, Румъния и Кипър...