Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Областни управители срещу разбити пътища

4
Снимка: Радио Шумен

„Има изготвен цялостен проект за ремонт на пътя Русе - Кубрат, а участъкът Разград - Кубрат ще бъде закърпен“. С тези думи областният управител на Русенска област Галин Григоров откри срещата, в която се търси решение на проблема с лошите пътища в община Кубрат.

„Щом двама областни управители са срещу вас, значи държавата ви е чула“, обяви Гюнай Хюсмен, областен управител на Разградска област. „Ние сме съпричастни с проблема, тъй като всеки ден минаваме по тези пътища“, добави той.

Григоров и Хюсмен получиха от недоволните граждани папка с подписите на 4106 жители на Кубрат и 217 семейства от русенското село Червена вода. Според протестиращите, проблемите с пътищата в региона са от 2014 година и хората не разчитат на обещания.

"Сега имаме малка искрица надежда, че евентуално нещо може да стане по този участък, особено Русе - Кубрат", казаха те. "Областните управители ще ни помогнат. Поне това показаха с присъствието си. Иначе нямаше да уважат нашата молба и да дойдат", допълниха хората.

Хората настояват до три месеца да започнат ремонтните работи на отсечката между Кубрат и Разград. В противен случай обещаха да блокират главния път Русе – Варна. Областните управители приеха подписките и обясниха, че ако е нужно ще ги изпратят лично на премиера Бойко Борисов.

За възстановяването на пътя Русе – Кубрат са нужни 25 млн. лв., стана ясно по време на срещата, а деветкилометровият участък Разград – Кубрат може да бъде закърпен с 5 млн. лв.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Дарение за музея

Колекция от 151 картички дари на Регионалния исторически музей в Разград познатата на поколения местна журналистка и видна краеведка Божидарка Златарева. Това тя стори при откриването на Вторите краеведски четения, част от събитията по повод Международния ден на музеите.  „Практически е невъзможно в един човешки живот да бъдеш на..

публикувано на 21.05.25 в 14:49

Баща и син вилнеят в училище

Сигнал за непристойна проява на обществено място е получен в Районното управление в Разград около 9.00 часа на 20 май. Това съобщават от разградската полиция. 33-годишен баща нахлул в класна стая на училището в разградското село Раковски по време на час заедно с непълнолетния си син /14 г./. Подтиквал го и насърчавал да нанася удари с юмруци върху..

публикувано на 21.05.25 в 10:51

Фестивал с кауза

Фестивал на етносите ще се проведе за трета поредна година на 26 май в градския парк на Лозница. Ще бъдат представени обичаите и традициите на различните етнокултурни общности в Лудогорието - техните специфичните традиции, обичаи, ритуали, музика, песни и танци. Това каза за Радио Шумен директорът на дирекция "Образование и култура" към община..

публикувано на 20.05.25 в 12:55

Удари в лицето

Сигнал за домашно насилие е получен около 21:00 часа на 19 май в РУ-Кубрат. Това съобщават от разградската полиция. Пиян 45-годишен мъж в село Задруга предизвикал скандал със 74-годишната си майка. Ударил я през лицето и се опитал да я души.  Насилникът е задържан в сградата на РУ-Кубрат. Води се разследване по случая.

публикувано на 20.05.25 в 11:05

Паркове и градинки в селата

10 екопроекта в Разградска община са одобрени за финансиране в рамките на националната кампания „Чиста околна среда 2025“, съобщават от администрацията.  В селата Радинград и Мортагоново планират изграждане на зони за фитнес на открито и кътове за отдих, в Раковски – детска площадка и кът за спорт и отдих. В село Пороище също ще има кът за..

публикувано на 20.05.25 в 08:35

Пиян 80-годишен катастрофира

Водач е установен с алкохол, след като се блъснал в електрически стълб с автомобила си. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пътнотранспортно произшествие в кубратското село Севар е получен около 13:00 часа на 18 май. Пристигналите на място униформени служители тествали с дрегер 80-годишния шофьор на „Фиат Пунто“. Цифровата..

публикувано на 19.05.25 в 11:56

Пешеходка пострада на пътя

64-годишна жена пострада при пътнотранспортно произшествие. Това съобщават от разградската полиция. Около 11:00 часа на 18 май в село Ясеновец 67-годишен водач на „Рено Меган Сценик“ извършвал маневра на заден ход, при която блъснал пешеходката. Потърпевшата е откарана в МБАЛ-Разград, където след преглед е установено, че има счупена лява раменна..

публикувано на 19.05.25 в 11:50