Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разкрасяват Търговище с нови тротоари

Снимка: Радио Шумен

Допълнителни ремонти на тротоарни настилки по две търговищки улици се планират в капиталовата програма на Общината. Актуализацията ще бъде внесена за обсъждане на заседание на Общинския съвет на 30 август. На улица „Христо Ботев“ се предвижда рехабилитация на тротоарите, повредени при ремонтите на I ОУ „Христо Ботев“ и спортната зала. Двете сгради се обновяват със средства по оперативната програма „Региони в растеж“ и целево финансиране от държавата.

Ремонтите на тротоарните настилки на улица „Петко Рачов Славейков“ ще обхващат участъка от кръстовището с улица „Палаузов“ до сградата на Централната поща. Дейностите ще бъдат възложени на общинските предприятия „Флора“ и БКС и се очаква да започнат през септември.

  В момента екипи на двете дружества работят по тротоарите на други две улици в Търговище. На улица „Александър Стамболийски“ се ремонтира отсечка от 500 метра - от кръстовището с булевард „Митрополит Андрей“ до Комплекса за здравни и социални услуги. Вече са обновени тротоарите на западната страна от светофара до пощенския клон в района на кръстовището с ул. „Одрин“. Обновяват се също 2000 кв. м тротоари на улица „Паисий“ - от кръстовището с улица „Капитан Данаджиев“ до кръстовището с улица „Трапезица“.

  Тази година в капиталовата програма на Община Търговище са заложени 110 000 лева за ремонт на тротоари.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възстановяват стара чешма

Обществена чешма до паметника на Васил Левски в центъра на Попово ще бъде възстановена по проект на Сдружение „МИГ – Попово“, финансиран от Фондация „BCause“. Съоръжението, изградено през 2003 г. от Ротари клуб – Попово, не е функционирало в последните години заради повреда.  Проектът включва ремонт на остарялата водопроводна инсталация, както и..

публикувано на 07.08.25 в 08:56
Приют за бездомни животни във Велики Преслав

38 кучета в приюта

38 кучета са настанени в общинския приют в омуртагското село Средище за по-малко от два месеца. Съоръжението работи от средата на юни и ползите от дейността му вече се виждат, коментира за БТА секретарят на община Омуртаг Емрах Шукриев.  За настанените животни тях се грижи гледач, а целият екип е от пет човека. Според Шукриев не са редки..

публикувано на 06.08.25 в 15:03

Два нови сметовоза за БКС

Два нови сметосъбиращи автомобила получи общинското предприятие БКС в Търговище. Машините са закупени след провеждането на обществена поръчка.  Камионите са с вместимост от 15 кубични метра. Всеки от тях разполага с вариопреса, която намалява обема на събраните количества битов отпадък. Новата техника е закупена на лизинг, като той ще бъде изплащан..

публикувано на 06.08.25 в 13:56

Солени глоби за строителни отпадъци

Близо 30 констативни протокола за струпване на строителни материали на обществени площи са съставили контрольорите на община Търговище през юни и юли. Всички нарушители са премахнали материалите в указания срок и глоби не са налагани.  Санкциите според Закона за управление на отпадъците са от 300 лв. до 1000 лв. за физическите лица, а за..

публикувано на 05.08.25 в 08:53

Пиян-залян зад волана

Задържаха водач, шофирал след употреба на алкохол, съобщават от търговищката полиция. Проверката е извършена на 2 август в 16:30 часа на ул. „Братя Освободители “ в Опака. Зад волана на лекия автомобил „Фолксваген Голф“ бил 52-годишен водач. С дрегер е установено, че той управлява автомобила с 3,47 промила. Отказал е кръвна проба за химическо..

публикувано на 04.08.25 в 12:33

Велосипедист в болница

Велосипедист е настанен за лечение в болница след пътен инцидент. Това съобщават от търговищката болница. На 2 август около 14:00 часа на разклона за поповското село Паламарца 29-годишна жена, управлявайки собствения си лек автомобил „Опел Астра“, е предприела изпреварване. При маневрата се блъснала в попътно движещ се и завиващ наляво велосипед,..

публикувано на 04.08.25 в 12:22

Добри добиви в Търговищко

Среден добив от 531 килограма от декар пшеница отчитат към края на юли стопаните в Търговищка област. Все още не са прибрани всички площи от културата в общините Омуртаг и Търговище, пише БТА.  Най-висок среден добив при пшеницата е отчетен в община Опака. Стопаните са прибрали по 580 килограма от декар.  Засетите площи с пшеница в Търговищка област..

публикувано на 04.08.25 в 08:24