Поредна вандалска проява е установена в подлеза на кръговото кръстовище при бул. „Скобелев“ и бул. „Липник“ в Русе, съобщават от местната администрация. На видеозаписите от охранителните видеокамери се вижда как две момичета рисуват по стените на подлеза на кръстовището, след като са били почистени от Община Русе. Миналата седмица огледалото в подлеза също беше счупено, а сигналът беше подаден към компетентните органи.
Кметът на община Русе Пламен Стоилов редовно сезира полицията за установяване на нарушителите и предотвратяване на други вандалски прояви. От общинската администрация настояват за наказания на родителите на извършителите, както и за възстановяване на щетите.
Община Русе отправя апел към гражданите да сигнализират, ако станат свидетели на нарушения, на имейл – mayor@ruse-bg.eu или на тел. 112. Призовават се гражданите, които разпознават извършителите от охранителните камери, да се обадят на Областна дирекция на МВР – Русе на тел. 082/ 882 91 или на СЗ „КООРС“ на тел. 0882 898 367. Анонимността на свидетелите е гарантирана.
ВиК - Русе започва ремонт на водопроводната мрежа в Две могили и Басарбово, за да се подобри качеството на водата и да се намалят авариите, информираха от дружеството. В Две могили ще бъдат подменени общо 850 метра тръби по улиците „Камчия“, „България“ и „Дружба“. Работата ще се извършва поетапно, като ще има временни ограничения на движението. В..
Започна възстановяването на пътя Русе – Бяла в района на село Обретеник, където свлачище подкопа част от платното в посока Русе. За това информира Агенция „Пътна инфраструктура“. Аварийните дейности включват изграждане на нов насип и укрепване на откоса. Тежка техника вече работи по оформянето на новия насип, който ще бъде изграден от скална маса и..
В началото на октомври Неделното училище в Русе стартира нова инициатива – Социална работилница за деца и семейства, с благословението на русенския митрополит Наум. Заниманията ще се провеждат всеки петък от 17:00 ч. в храм „Свети Николай Чудотворец“. Работилницата цели да създаде подкрепяща среда, в която участниците развиват социални умения,..
Автопоход, посветен на 140 години от Сръбско-българската война, стартира на 14 октомври в 6:30 ч. пред Мемориала на загиналите в Русе. Организатор е Регионалният съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва. Събитието е под егидата на областния управител Драгомир Драганов, който връчи националния трибагреник на участниците. В рамките на..
Продължава контролираното изпускане на водата от язовира в Лесопарк „Липник“ край Николово, което се извършва под непрекъснатото наблюдение на специалисти и хидротехнически инженери. През изминалия ден източването се е осъществявало само чрез основния изпускател с дебит около 700 литра в секунда. Целта е да се поддържа безопасно ниво на водата и да се..
Пътят между Волово и Обретеник в посока Русе остава затворен до приключване на ремонтните дейности, като преминаването ще се осъществява по обходен маршрут през Борово, съобщава БТА. Причината е свличане на земна маса, установено на 10 октомври в участъка от главния път Бяла – Русе край „Обретенски липи“, което е подкопало..
От днес започват проверки на състоянието на речните корита и дигите в Русенско, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Специално внимание ще бъде отделено на зоните със значителен потенциален риск от наводнения, проводимостта на реките и на състоянието на дигите. Ще се следи също за наличие на брегова ерозия и оттичането на повърхностните..