Детско полицейско управление стартира на 9 октомври в Начално училище "Васил Левски" в Лозница. Малчуганите от втори клас положиха клетва.
Програмата, инициирана от Министерство на вътрешните работи, беше представена пред всички ученици от училището от началника на РУ-Лозница Бисер Стефанов и инспектора в Детска педагогическа стая Мехмед Джамбазов.
Второкласниците се запознаха и с полицейския инспектор Неделчо Симеонов и младши автоконтрольора Лазар Лазаров.
Учители и полицейски служители подписаха споразумението и представиха основните теми на обучение за предстоящия двугодишен период. Програмата цели децата, забавлявайки се, да получат знания и умения за опазване на своя живот и този на приятелите си, за справяне в трудни ситуации и с различни предизвикателства, за работа в екип, уважение и толерантност.
Лидерът на ДПС – Ново начало Делян Пеевски е имал днес работна среща с кметове и общински съветници от Разградска област. Това става ясно от публикация на партията в социалните мрежи. Били са обсъдени проблемите на общините в Разградска област и възможностите за развитие на населените места чрез стратегията за “Ново начало за развитие на регионите”...
16-годишен неправоспособен е установен да шофира с 2,17 промила алкохол, съобщават от полицията в Разград. Той е управлявал лек автомобил „Ситроен С5“ в Кубрат и минути след 21 часа снощи е бил спрян за проверка. За случая е уведомен дежурен прокурор. Започнато е бързо производство.
Разкриха птицеферма в разградското село Радинград, която не извършва търговската си дейност според закона. Това съобщават от полицията. След получения в сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР-Разград сигнал, е извършена проверка от служители на БАБХ - Разград, от ТД НАП - офис Разград и от полицаи. В хода на контролните..
Един тон и 680 кг. капачки и 134 кг. стотинки събраха жителите на община Разград в поредния етап от кампанията „Аз вярвам и Помагам” – от септември 2024 г. до април 2025 г. Те бяха предадени днес във Варна по време на мащабно събитие от кампанията. Транспортирането на събраните капачки и монети бе осигурено от Община Разград. На..
След тежка катастрофа вчера на пътя между селата Самуил и Хърсово загива един човек, а петима души са ранени, съобщават от Областната дирекция на МВР в Разград. Сигналът за пътно-транспортното произшествие и получен в полицията на Исперих около 15:50 ч. Инцидентът е станал след като „Фолксваген Тигуан“ навлиза в лентата за насрещно движение и се..
Над 200 сигнала за замърсени с отпадъци терени – общинска, частна и държавна собственост, както и отбивки по пътищата от републиканската пътна мрежа на територията на Разградска област са депозирани от началото на годината в РИОСВ-Русе. Това съобщи директорът на екоинспекцията Дауд Ибрям по време на среща за нерегламентираното изхвърляне на отпадъци. В..
Публичното обсъждане на проекта за бюджет за тази година на община Разград ще се проведе утре, 23 април, от 18,00 ч. във фоайето на Общинския културен център (Новия театър). В него може за участват граждани, общински съветници, кметове и кметски наместници, представители на държавни и обществени организации. След публичното обсъждане проектът..