Над 150 млади дръвчета бяха засадени в различни части на Шумен за по-малко от седмица, съобщиха от местната администрация. Нови фиданки вече има на ул. „Тича“, ул. „Антим I” и на близката детска площадка, по ул. „Съединение“, в централната част на града по бул. „Славянски“, ул.“ Добружда“, по локалното платно на бул. „Симеон Велики“ в началото на квартал „Тракия“ и на улиците “Родопи”, “Гео Милев” и “Сакар”.
В района на „Арена Шумен“, по ул. „Васил Друмев“ и на други места в града са засадени допълнително лъжекипариси, храсти и други иглолистни видове. Сред по-екзотичните са магнолията пред НЧ „Напредък“, лировите дървета от пл. „Кристал“ до площад „България“.
Близо 10 000 стръка теменужки са засадени в цветните пространства по главната улица и пред Паметника на съветската армия. Още над 7000 коренчета теменужки, незабравки и парички, произведени от ОП „Паркове и обредна дейност“, са засадени в други райони на града – в парковото пространство около „Арена Шумен“, градинката до къщите „Елеонора 1“ и „Елеонора 2“, на площад „Оборище“, по бул. „Мадара“, пред Регионалната библиотека и други.
Топлото и влажно време през последните няколко дни позволи да се работи активно по есенното залесяване в града. Според синоптичната прогноза, от утре започва рязко застудяване и падане на температурите, затова засаждането ще продължи при подходящо време.
Вицепрезидентът Илияна Йотова и кметът на Шумен Христо Христов откриха изложбата "Азбука и история" в регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“. В двадесет и четири пана изложбата представя етапите в развитието на двете български азбуки – глаголицата и кирилицата. Експозицията разкрива още ключовото място на Първото и Второто българско..
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще открие изложбата „Азбука и история“ в шуменската Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров“ от 09:30 часа. Събитието е част от инициативите, посветени на 1 160 години от покръстването на българския народ и 1 170 години от създаването на българската азбука и славянската книжовност. „Ще говорим за нашите..
Негово Светейшество Българският Патриарх и Софийски митрополит Даниил ще посети за първи път Шумен. В 10:00 часа той ще служи тържествен молебен в храма „Свети Три Светители“. В 11:00 часа в Аулата в Ректората на Шуменския университет ще започне пленарна научна сесия, посветена на 1 160 години от покръстването на българския народ и 1 170..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова се срещна с кмета на община Шумен Христо Христов. „Обсъдихме два основни въпроса. В момента в част от общините има проблем с медицинските специалисти, но в община Шумен, имайки възможност да се обучават на нейна територия медицински кадри, този проблем не е толкова остър. Другият въпрос е във..
Новият заместник-кмет по образование и култура в община Шумен е Даниела Савчева. Това съобщиха от общинската администрация. Тя ще бъде назначена на позицията от началото на следващата седмица. След депозирано днес заявление от страна на досегашния заместник-кмет по образование и култура доц. д-р Виктория Ковчазова кметът проф. Христо Христов..
Награда за проявена инициативност и постигнати високи професионални резултати за работата си получи днес говорителят на Областната дирекция на МВР - Шумен Ася Йорданова. Тя бе връчена лично от министъра на вътрешните работи Даниел Митов, който бе на посещение в Шумен. „Тази заслужена награда исках да стане пред вас – медиите, тъй като Вие работите..
Със 118% са се увеличили констатираните случаи на домашно насилие в област Шумен за миналата година. Това отчете на пресконференция днес директорът на Областната дирекция на МВР – Шумен старши-комисар Георги Гендов. Той заяви още, че с 40% спрямо 2023г. са се увеличили случаите на употреба на алкохол от шофьорите. 162 тежки пътно-транспортни..