Четири рисунки на деца от Лудогорието, участници в програмата „Детско полицейско управление“, ще участват в национален конкурс „Полицаят е мой приятел и учител“. Комисията подбра рисунките от общо 23 творби на участници.
Рисунките са на Александра Димитрова и Никол Котрулева от Началното училище “Васил Левски“ в Лозница, Ванина Валентинова и Синем Шабан от Основното училище “Ив. С. Тургенев“ в Разград. Те ще участват в националния конкурс, като творбите ще бъдат изложени на церемонията „Полицай на годината 2018“ и ще участват в благотворителен търг, при който събраните средства ще постъпят по сметка на Национална благотворителна кампания за подпомагане на децата на загиналите и пострадалите служители на МВР.
Специализирана полицейска операция за повишаване на контрола по пътното движение стартира днес на територията на Областната дирекция на МВР-Разград. От 12.00 до 20.00 часа на 7 февруари и от 12.00 до 20.00 часа на 9 февруари по републиканската пътна мрежа е разпоредено засилено полицейско присъствие и прилагане на санкции за нарушителите. С..
Най-добрите майстори на домашни вина в община Кубрат ще бъдат отличени на 14 февруари, съобщи за БТА началникът на отдела "Просвета, култура, социални дейности и техническо обслужване" в местната администрация Здравко Вутов. Вината ще бъдат оценявани от професионална дегустационна комисия с председател Йордан Илиев. Здравко Вутов добави, че..
23-годишна жена от Разград сигнализирала за измама по интернет. Това съобщават от разградската полиция. Снощи тя установила, че от банковата й сметка липсват 400 лева. Жената обявила вещ за продан в сайт за онлайн търговия. С нея се свързал „купувач“, който обяснил, че има регистрация в куриерска фирма и от там ще изпратят линк, където продавачката да..
Над 1.1 милиона лв. ще изразходва тази година община Завет за събиране и извозване на сметта, за поддръжка на обществените територии и други дейности по чистотата. Това предвижда одобрената от Общинския съвет план-сметка за постъпленията от такса битови отпадъци и за разходите за предоставяне на услугите. Най-много средства са заложени за..
35-годишен мъж от село Голям извор сигнализирал в полицията за побой, нанесен му от непознат. Това съобщават от разградската полиция. По данни на потърпевшия, около 12:30 часа на 4 февруари мъж, представящ се за служител на фирма за бързи кредити, е посетил дома му и му нанесъл удари по главата и тялото. По случая е започнала проверка.
Пострадали от бедствието в исперихското село Лъвино през ноември 2023 година ще получат помощ за ремонт на домовете си, съобщиха от общинската администрация в Исперих. На извънредно заседание на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет са отпуснати близо 144 хил. лева в помощ на засегнатите семейства. Радио..
Здравната инспекция и полицията в Разградска област проверяват лекарски кабинети и салони за красота за нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина. Към момента няма открити нарушения, каза директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Ася Генева. Тя уточни, че проверките продължават днес в салони за..