Да не се предоверяваме, а ако се усъмним в достоверността на даден търговец,, да се опитаме да съберем максимално много информация, преди да предприемем покупка. Това съветват от Комисията за защита на потребителите по повод започналото вече предколедно пазаруване. Ако пазаруваме онлайн, трябва да внимаваме да не попаднем на фалшиви сайтове, предупреди председателят на комисията Димитър Маргаритов.
„Нека потребителите да се уверят, че това е действително съществуващ електронен магазин, включително като потърсят контакт с този, който администрира интернет сайта. Задължително е по закон такива координати да има – телефон, имейл, на които да може да се осъществи реална комуникация. И едва когато вече сме убедени, да направим поръчка на съответните стоки“, обясни Маргаритов.
Когато пазаруваме от магазин, там могат да дебнат опасности като липса на информация или липса на такава, касаеща цените, характеристиките или параметрите на стоките, които се предлагат. Що се отнасят до коледните намаления, Димитър Маргаритов предупреди:
„Често пъти можем да се натъкнем на така нареченото намаление в намалението. От една кампания се преминава директно в друга, при което търговците механично сумират процентите на намаление на стоката и така можем да видим едни на пръв поглед невероятни 70, понякога и повече процента, а да се окаже, че това е всъщност сбор от две намаления, които са се развили в по-дълги периоди от време и практически заблуждава потребителите“, обясни Маргаритов.
За какво още трябва да бъдем внимателни чуйте в интервюто на Невена Николова.
80-годишната Тодорка от село Радко Димитриево вече 14 години продава цветя на хората, които посещават храма "Св. Три Светители" в Шумен. Всяка сутрин жената идва с влака и когато букетчетата от двете й торби свършат, поема отново към селото, защото както казва "чака я работа". Цял живот се е трудила в градината си - копае и сее. И до днес сама..
Разградската фондация „От мечта до реалност“ организира национален музикален конкурс за млади акордеонисти. Заради големия интерес ще се приемат творби и на таланти от началните класове, не само на гимназисти, каза за Радио Шумен председателят на фондацията Айтен Кязимова. Конкурсът е индивидуален, като участниците трябва да заснемат..
И началото, и края на живота ни е свързано с храма, казва Светла Кърчева от Русе. За рожденният си ден, вместо празник с приятели, тя органинизира кампания за набиране на средства за православен храм. Посвещава се на каузата от грижа за състоянието на църквата "Св Архангел Михаил" в русенския квартал "Долапите" и мотивирана от местни бизнесмени, които..
Експертният съвет към Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите прие доклада за оценката на въздействие върху околната среда, изготвен от проектната компания за изграждане на ветрогенератори в общините Никола Козлево и Каолиново. По процедура докладът се изпраща предварително на институциите, които участват в съвета и носят..
Обезценяването на парите, скокът на цените, галопиращата инфлация са само част от причините за събитията от 10 януари 1997 г. Народът щурмува парламента, а народните представители останаха блокирани вътре. Протестиращите искаха да предотвратят съставянето на ново правителство на БСП, след като парламентът прие оставката на министър-председателя Жан..
Йончо Цолов Пеловски е името на най-дълго живелия човек в България. Роден в края на 18 век, Йончо живее и през 19 век чак до началото на 20 век в малко село до град Мездра. Негови потомци, допълващи и до днес родословното дърво на Пеловския род, се свързват с д-р Росен Гацин - главен асистент в Института по експериментална морфология, патология и..
Номинация и грамота от Българския хелзинкски комитет получиха образователният медиатор от Омуртаг Веселин Сандев и Детският футболен клуб, който създаде и ръководи, „Реал Омуртаг“. Правозащитните награди "Човек на годината" бяха връчени за 17-и път за принос към правата на човека. „Дори и грамотата е голямо отличие за мен“, казва Веселин Сандев,..