10 коледарчета от детска градина „Синчец“ – Средна кула, наричаха за здраве в Община Русе. Малчуганите бяха приети от зам.-кмета инж. Димитър Наков и го изненадаха с песни, танци, пожелания и празнично настроение.
Децата бяха придружени от директора на детската градина Десислава Йорданова, техния педагог Ивайло Стефанов и възпитатели в детската градина.
„Стани, Нине, господине“, „Коладе, ладе“ бяха сред песните, изпълнени от малчуганите, облечени в народни носии. Инж. Наков подари на децата лакомства и им пожела да бъдат здрави, палави и все така усмихнати.

В Регионалния исторически музей в Русе бяха представени видеоразкази на десет русенци, активно участвали в обществения живот на града през ХХ и ХХI век. Проектът е дело на продуцентска компания „Персей“ и лейбъл „Арена медиа“, с научен консултант проф. д-р Николай Ненов и подкрепа по Програма „Култура“ на Община Русе. Разказите са заснети без..
Верижна катастрофа с три автомобила е станала тази нощ на бул. „Липник“ в Русе, съобщава „Русе Медиа“. Инцидентът се разиграл пред очите на служители на „Пътна полиция“, които се намирали само на метри от мястото. По първоначална информация автомобил, управляван от жена, внезапно форсирал двигателя и ударил колата пред него, след което се..
Служители на териториалното поделение на Националния статистически институт в Русе протестират днес с искания за по-високи заплати. Те се включват в инициативата на близо 1000 служители от цялата страна, които настояват за 20-процентно увеличение от догодина. Председателят на регионалния съюз на КТ "Подкрепа" в Русе Кирил Черкезов обясни, че..
Българските деца са първи в Европа по пушене на вейпове. Това съобщават от Регионалната здравна инспекция в Русе по повод днешния Международния ден без тютюнопушене. По данни от национални и международни проучвания, употребата на електронни цигари сред учениците на възраст от 11 до 15 години у нас бележи рязък ръст през последните години, като..
38-годишна жена е задържана за кражба от касата на духовен храм в Русе. Това съобщават от русенската полиция. Информация за извършеното престъпление е била разпространена в социалните мрежи заедно със снимки от видеонаблюдението на църквата. Криминалисти от Второ РУ – Русе са извършили проверка по случая вчера. Установено е, че кражбата е станала на..
В столица на фантастичното ще се превърне Русе през 2026 г., съобщават от Регионалната библиотека „Любен Каравелов” в дунавския град. Книгохранилището организира тридневния фестивал „Реката на историите и световете“, който ще събере водещи български и европейски автори, илюстратори и издатели във фентъзи и фантастичната литература...
В 72 пощенски станции в Русенско от януари следващата година ще се извършва обмен на левове в евро. Те са предимно в населени места, в които няма банкови клонове или офиси, като списъкът с тях е достъпен на сайта на „Български пощи“ ЕАД. Това стана ясно от среща на областния управител Драгомир Драганов с ръководителя на областната пощенска станция в..