Пет са регистрираните кражби в празничните и почивни дни.
За времето от 16 ч. на 26 декември до 00:30 ч. на 27 декември неизвестен проникнал в частен дом в село Ловец и извършил кражба на два мобилни телефона, лаптоп, 600 евро, 300 румънски леи и два ъглошлайфа. На място бил извършен оглед, образувано било досъдебно производство.
За времето от 23 декември до 25 декември неизвестен е разбил секретен патрон на входна врата и проникнал в жилище на втори етаж на ул.“Владайско въстание“ в Шумен. Извършена била кражба на около 2-3 грама златни накити, 50 лева и кредитна карта. Образувано е досъдебно производство.
5000 лева, златна гривна и два златни пръстена били откраднати от частен дом на ул.“Христо Смирненски“ в Нови пазар. Кражбата била извършена за времето от 19:30 до 21:30 ч. на 24 декември. В жилището било проникнато след взлом на PVC прозорец. Образувано е досъдебно производство.
800 лева и около 17 грама златни накити били откраднати от частен дом в Шумен на ул.“Марица“. Кражбата била извършена за времето от 13 ч. на 22 декември до 10 ч. на 24 декември. Апашът проникнал в апартамента, след като разбил два секретни патрона. Образувано е досъдебно производство.
Неизвестен по неустановен начин извършил кражба на сумата от 700 лева, 100 долара, 50 евро и 15 турски лири от лек автомобил „Сузуки“. Парите били поставени в две чанти. Автомобилът бил паркиран на паркинг на информационния център на паметник „Създатели на българската държава“. Кражбата била извършена за времето от 13:30 до 14:30 ч. на 22 декември.
Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..
Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..
Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“. В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..
Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед. Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му. Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..
Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция. Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..
Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено". "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..
Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..