Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гласуват бюджета на община Тутракан

Първото си редовно заседание за тази година ще проведе от 9:00 ч. Общинският съвет в Тутракан. Една от най-важните теми за дебат ще бъде Бюджет 2019. В приходната и разходната си част проектобюджетът е 14 136 475 лв. Общата субсидия за делегираните дейности е 6 953 573  лв., а собствените  приходи - 3 031 695 лв. Дневният ред предвижда приемането на Наредба за изменение и допълнение на Наредбата за определяне размера на местните данъци на територията на община Тутракан, както и делегиране на правомощия на кмета на общината д-р Димитър Стефанов за издаване на Запис на заповед в полза на ДФ „Земеделие". В края на заседанието ще бъде взето решение за организация на движението в Тутракан до въвеждането в изпълнение на Наредбата за организация на движението при кратковременно платено паркиране - "Синя зона". Поводът за предложението е изпълнението на Наредбата от страна на правоохранителните органи през изминалата седмица по главната улица "Трансмариска", където в частта, в която са разположени много общински институции и банки, е забранено спирането на МПС по улицата и тротоарите.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изплащат пенсии от 7 август

Изплащането на пенсиите през август чрез пощенските станции ще започне на 7 август (четвъртък) и ще завърши на 20 август (сряда). Преводите на сумите за августовските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 август 2025 г. На 5 август на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени..

публикувано на 01.08.25 в 09:39

Започва Богородичният пост

От 1 август започва Богородичният пост. Един от четирите големи периода на въздържание за православните християни.

публикувано на 01.08.25 в 09:13

Контрол на обмяната на валута

МВР и „Български пощи“ засилват мерките за сигурност при обмена на левове с евро в малките населени места. “Подписани са договорите за доставка на всички машини за „Български пощи" - монетоброячни и банкнотоброячни, лампи, детектори за разпознаване на банкнотите, вакуумиращи устройства, баркод скенери, четци“. Това съобщи вицепремиерът и..

публикувано на 01.08.25 в 08:16

Времето на 1 август

Температурите в Североизточна България тази сутрин са: 18 градуса в Разград, 20 – в Русе и Търговище, 21 – в Шумен, 22 градуса в Силистра. Атмосферното налягане в Шумен е 987 хектопаскала – нормално за месеца, слабо ще се повишава. Относителната влажност на въздуха е 65%. Посрещаме 1 август със значителна облачност, която постепенно ще се..

публикувано на 01.08.25 в 07:01
ток

Планово без ток на 1 август

Неотложни и планирани ремони на съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от областите Русе, Силистра, Търговище, Шумен и днес, на 1 август, предупреждават от електроразпределителното дружество на Североизтока. В Русе нска област от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в..

публикувано на 01.08.25 в 05:30

Слънчево с умерени температури

Днес до обяд главно по Черноморието ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд облачността от запад ще се увеличи и главно във вътрешността се очакват краткотрайни валежи, не са изключени и градушки. Ще духа до умерен североизточен вятър, по крайбрежието ще се обърне от източна четвърт. Максимални температури между 27° и 32°, за Шумен около..

публикувано на 31.07.25 в 07:10

Без ток днес

Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Днес от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Иваново, СТП Т 2 Иваново, кл. Б и улици: "Сергей Романов", "Вълчо Бобилов", "Михаил Ботев". Силистра От 8:30 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Зебил – част от..

публикувано на 31.07.25 в 07:02