Двама души загинаха при тежка катастрофа на първокласния път София - Варна между Омуртаг и Търговище.
Около 10,05 ч. днес в оперативната дежурна част на Районното управление в Омуртаг на тел. 112 е получен сигнал за възникнало пътно-транспортно произшествие на път I-4 (София-Варна) в община Омуртаг. Правоспособен 58-годишен водач от Варна управлявал в посока София - Варна лек автомобил „Форд Фюжън“ с варненска регистрация, като в зоната на ляв завой при движение с несъобразена с пътните условия скорост е изгубил контрол над управлението. Автомобилът е навлязъл в крайната лява насрещна пътна лента и се е блъснал странично с правомерно движещия се лек автомобил „Фолксваген Кади“ с пазарджишка регистрация-фирмена собственост, управляван от правоспособен 29-годишен водач от Нови пазар. Веднага след сблъсъка лекият автомобил „Форд Фюжън“ се е завъртял странично, навлязъл е в средната насрещна лента за изпреварване и е блъснал правомерно движещия се лек автомобил „Фолксваген Пасат“ със софийска регистрация – фирмена собственост, управляван от 47-годишен правоспособен водач от София.
В резултат на пътния инцидент водачът на лекия автомобил „Форд Фюжън“ и пътувала в същия автомобил 57-годишна жена от Варна са загинали на място. Водачът на лекия автомобил „Фолксваген Пасат“ е приет за лечение в МБАЛ-Търговище с фрактура на таз, без опасност за живота му.
На трите автомобила – участници в пътно-транспортното произшествие, са причинени значителни материални щети. На водача на лекия автомобил „Фолксваген Кади“ е взета проба за евентуално наличие на алкохол с техническо средство, която е отрицателна. Взети са кръвни проби за химическо изследване от останалите водачи.
По случая е образувано досъдебно производство по описа на РУ-Омуртаг.
Пиян шофьор ударил с автомобила си при потегляне други два паркирани автомобила, съобщават от търговищката полиция . Инцидентърт е станал около 13,40 часавчера в междублоково пространство на ул. „Цар Освободител“ в Търговище. 47-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „БМВ“ с търговищка регистрация – собственост на негов съгражданин,..
Всички общински пътища на територията на община Търговище са проходими при зимни условия. Няма постъпили сигнали за инциденти или за закъсали превозни средства. През нощта на 17 срещу 18 февруари всички 8 фирми, с които общината има сключени договори, продължиха почистването на пътната мрежа. Започва и поетапно навлизане в улиците в малките..
Традиционният базар за продажба на мартеници в Търговище се открива днес и ще продължи до 2 март. Търговците ще плащат такса от 1,50 лв. на кв. м на ден. За улица „Цар Симеон“ таксите за ползване се определят от „Общински пазари“. Зареждането на пунктовете за продажба ще е сутрин от 7:00 ч. до 8:00 часа. Работното време на базара ще бъде от 8:00..
Спокойна е зимната обстановка на територията на община Търговище. Всички общински пътища са проходими.Това съобщават от община Търговище. През нощта 16 машини почистваха снега от общинската пътна мрежа, която е с обща дължина от 220 км. Дейностите се извършват от фирми, с които община Търговище има сключени договори. На територията на областния..
Над 4 млн. лв. ще бъдат вложени в рехабилитация на общинския път между търговищките села Китино и Цветница. Това съобщи Петинка Николова, директор на дирекция „Устройство на територията, екология, образование и проекти“ в общината в Антоново. Строителна площадка е открита на 21 ноември миналата година. Рехабилитацията на общинския път ще се извърши..
За незаконна сеч и обезлесяване проверят представители на общините в област Търговище. Това стана известно след работна среща с представители на Регионалната дирекция по горите в Шумен, организирана от областния управител на област Търговище Йоан Пеев. Срещата беше свързана с решението на Министерския съвет да се създаде организация по случай..
Седмица, посветена на Васил Левски, организира Регионалният исторически музей в Търговище, съобщават от културната институция. Инициативата е част от образователната програма „Кой си ти, Апостоле“. Домакин е Музейният образователен център. Там в дните от 13 до 19 февруари ще преминат възпитаници на различни училища от града и от социални институции,..