Програмата на Международния фестивал „Мартенски музикални дни“ в Русе днес продължава с концерт на Струнен квартет Фрош от 11 часа в зала "Европа". В програмата са включени две световни премиери на Васил Казанджиев и Божидар Спасов, ще прозвучат и пиеси на Бенджамин Бритън и Дьорд Лигети. "Изкуството на Барока" е наслова на вечерния концерт от 19.00 ч. в Доходното здание. Ще прозвучат сонати на Бах и Скарлати, а солисти са Евгени Божанов - пиано и Мие Мике -акордеон.
Няколко са съпътстващите събития в рамките на „Мартенските музикални дни“. От 11:30 часа в Историческия музей в Русе започва деветото издание на срещите, които организира Българската фестивална асоциация. Фестивални организатори и представители на туристическия бизнес ще дискутират актуални проблеми, свързани с взаимодействието между фестивалния и туристическия сектор.
От 17.00 ч. в Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ е срещата с д-р Любомир Кутин – автор на едно уникално за България издание – книгата „Светът на фестивалите“. Специализираното издание е за читатели, които се интересуват от изкуствата; за студенти; продуценти; организатори и артисти от различни изкуства.
Легендарният влак „Ориент Експрес“, който пътува от Париж до Истанбул, спря точно в 12.45 часа днес на Централната жп гара в Русе. В композицията, която се състои от 16 вагона, пътуват 67 туристи от различни държави. От тях 11 са от страни от Европейския съюз, а останалите са буквално от целия свят. Сред десетките русенци, дошли да посрещнат известния..
"Ориент експрес" ще пристигне днес в Русе, информира БТА. По разписание известният влак от романите на Агата Кристи, който пътува от Париж до Истанбул, трябва да пристигне от Румъния и да спре на Централната жп гара в крайдунавския град в 12:45 часа. След традиционния престой за около час трябва да премине граничен контрол, зареждане с вода и..
Инициативата „Спортувай с президента“ ще се проведе на градския стадион в Русе. Спортният форум е организиран от общината и лекоатлетическия клуб „Дунав“. В събитието ще се включат ученици от 6 до 15 години от всички учебни заведения и спортни клубове в крайдунавския град. Те ще бъдат разпределени в 4 възрастови групи. Участниците ще..
С полагане на венци и цветя пред Мемориала на загиналите във войните за национално обединение русенци почетоха паметта на Ботев и падналите за свободата на България. Церемонията започна с приемане на почетен караул от началника на местния гарнизон и командир на Военно формирование 32420 подполковник Павлин Илиев. Слова бяха произнесени от..
В Екомузей с аквариум в Русе днес от 16.00 ч. ще бъде представена изложбата „Фантазия и цвят“ на Кръжока по рисуване „Цвят и мечта“ в Корбени, Румъния. Артистичният проект включва 39 творби на деца между 5 и 16 години, спечелили златни и сребърни медали и други големи награди от конкурси в цял свят. Темите на изложбата са свързани с вълшебствата на..
Президентът Петър Стоянов участва в конференция в зала „Европа“ на Доходното здание в Русе. На форума бяха представени положителните ефекти от членството на България в еврозоната. Президентът Стоянов коментира, че е оправдано хората да имат страхове, мислейки за своите семейства, влогове и бизнес. Той добави, че още от кандидатстването на..
Президентът на Република България (22.01.1997 г. – 22.01.2002 г.) Петър Стоянов ще бъде на посещение в Русе днес. Визитата е по покана на областния управител Драгомир Драганов. От 10.00 часа сутринта президентът Стоянов ще открие конференция с представители на държавната и местната власт, както и на бизнеса за ползите от приемането на страната в..