Обновената  зала „Дръстър“ в Силистра ще бъде открита на 30 март, съобщиха от местната  администрация. 
При ремонта изцяло е изграден покривът на залата, подменена е  дограмата, шестте корпуса са топлоизолирани. Подменени са водопроводът и  канализацията, монтирана е нова електрическа инсталация с енергоспестяващо  осветление. Изцяло обновени са съблекалните и сервизните помещения.  Съоръжението напълно отговаря на стандартите за провеждане на спортни прояви –  обособено е място за съдийска маса, определени са и места за състезатели.  Настилката на игралното поле е подменена със  специален паркет за спортни зали. 
Обновяването стана възможно, след като през  2017 година Министерският съвет отпусна 1 млн. лв. 
Откриването ще започне в 10.30 часа, а вечерта на 30 март в зала „Дръстър“ започва турнир по баскетбол.
Безплатни профилактични прегледи за урологични заболявания ще се проведат в Силистра. Д-р Венцислав Стоев, началник на урологията в МБАЛ - Силистра, се включва в инициативата Movember, посветена на мъжкото здраве. През ноември той ще провежда безплатни профилактични прегледи всяка сряда от 10:00 до 11:00 ч. в кабинета си на ул. „Петър Мутафчиев“..
Ден на отворените врати ще се проведе днес в Регионалната библиотека „Партений Павлович“ в Силистра. Инициативата е посветена на Деня на народните будители, като през целия ден посетителите ще могат да се запознаят с библиотечния фонд, услугите и програмите, които библиотеката предлага. Всеки желаещ ще има възможност да получи безплатно читателска..
Такситата в Силистра ще поскъпнат от началото на следващата година, реши на днешното си заседание Общинският съвет в града. Новите тарифи предвиждат дневна цена между 1,30 и 1,50 лв. на километър и нощна – между 1,40 и 1,60 лв. Искането за поскъпване е внесено от Браншовата камара на таксиметровите водачи и превозвачи – клон Силистра, които..
В Силистра започва проект, който ще даде нов живот на зелените и биоотпадъците. Вместо да се изхвърлят, те ще бъдат преработвани в компост. Проектът за изграждане на общинска инсталация за компостиране и система за разделно събиране на тези отпадъци е на стойност 3 милиона и 400 хиляди лева и трябва да бъде завършен до есента на 2027 г...
Хранителни продукти и хигиенни материали ще получават от днес хората в силистренското село Кайнарджа. Помощта се предоставя от Българския червен кръст на стадиона на ул. „Христо Ботев“ в населеното място. Вече започна раздаването на хранителни и хигиенни пакети и в Русе. Гражданите на крайдунавския град могат да получават помощта в пункта на..
Очаква се такситата в Силистра да поскъпнат от 1 януари, ако Общинският съвет одобри предложението на кмета Александър Сабанов. Според внесената докладна записка новите минимални и максимални тарифи ще бъдат дневна цена между 1,30 и 1,50 лв. на километър и нощна - между 1,40 и 1,60 лв. Предложението идва след официално искане от Браншовата..
Зам.-кметът по хуманитарни дейности Стилиян Стойчев присъства на официалното откриване на реновираното Отделение по нервни болести в МБАЛ-Силистра. Модернизацията на отделението е част от програмата на ръководството на болницата за подобряване на материално-техническата база и повишаване качеството на медицинските услуги в региона. Директорът на..