Свещеник Славчо Проданов беше удостоен със званието почетен гражданин на Търговище, след решение на Общинския съвет. Съдбата на свещеник Славчо Проданов е предначертана още с неговото раждане. Семейството е имало две деца, починали преди той да се роди. Затова родителите му го обричат на Бога и църквата. Според Славчо Проданов просветлението да се посвети в служба на Бога идва внезапно. През пролетта на 1968 година случайно на улицата в града се среща с млад интелигентен мъж, който му се представя и го заговоря. Обяснява му, че е завършил духовно училище. Няколко месеца след това Славчо Проданов отива в Софийската духовна семинария и слуша лекции от големите светила в богословието и теологията. Там той няколко години изучава задълбочено духовните науки. След завършването на духовното си образование като млад свещеник започна своето служение в храма „Свети Николай“ в родното село на майка си Паламарца. През 1990 година по молба на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит Кирил бил назначен за архиерейски наместник на Търговищката духовна околия и председател на храма „Свети Иван Рилски“ в областния град. По негова инициатива през 1996 година към църквата се поддържа обществена трапезария.
Как свещеник Славчо Проданов приема признанието да бъде удостоен като почетен гражданин на Търговище и още за вярата днес, духовността, християнските ценности, за болката, когато срещаш обезверени, бедни и гладни – чуйте от разговора на Людмила Борисова с него.
„Търсим подходящо общинско помещение за клубна база на инвалидите в Шумен“. Това увери заместник-кметът по здравеопазване и социална политика Светослава Хайнова, потърсена от репортер на Радио Шумен. Тя обясни, че след като се е оказало, че предложеното помещение в сградата на Бизнес центъра не е подходящо, се водят разговори за ползване на един от..
Какво ще се промени за бизнеса в България, ако на 12 декември министрите на вътрешните работи на страните от ЕС кажат „да“ за България и Румъния за влизане в Шенген? Темата за сухопътния Шенген вече е в дневния ред на срещата на вътрешните министри в Брюксел . Ако гласуването мине, предстои и крайното потвърждение на решението от държавните глави..
Преподаване на литература чрез театър – такъв подход е избрала учителката Айсел Бекирова от Русе. Нейните ученици са истински щастливци, защото от миналата учебна година усвояват българските автори, като ги поставят на сцена в час. Шестокласниците вече са правили драматизация на „Под игото“ на Иван Вазов и на разказа „Серафим“ на Йордан..
Най–възрастният производител и търговец на шуменския пазар е Петранка Керанова. На достолепните си 82 години тя е истински ветеран и в живота, и в занаята. Няма ден, в който да не я откриете на сергията и на пазара – и зиме, и лете, вече 28 години тя предлага сезонна продукция произведена в дворното и място край Шумен. Има си редовни клиенти и..
Върху червени панделки всеки имаше възможност днес да отправи свое послание към хора с ХИВ. Щандът на здравната инспекция беше разположен пред Областната администрация в Шумен. На минувачите бяха раздавани информационни материали и превантивни послания. За осмелилите се да попълнят специално подготвена анонимна анкета имаше..
Историческият музей в Разград поде много интересна инициатива – да представя в социалните мрежи дарителите с афинитет към историята, които обогатяват фондовете му. Оказа се, че в Разградско има много щедри хора, които отвориха семейните албуми, отключиха ракли по тавани и мазета, преровиха гардероби и откриха в тях истински съкровища...
След като празничните украси вече се поставени, може би много работещи сега пишат на Дядо Коледа да им донесе бонус. Данните на Българската стопанска камара показват, че 80% от работодателите ще изпълнят това желание. Чуйте кои са най-популярните коледни бонуси и какви са очакванията на шуменци на прага на празничния декември. Коментар на..