Нов протест ще организират до дни биопроизводителите, ако исканията им не бъдат удовлетворени. Това каза за Радио Шумен членът на Управителния съвет на Българската асоциация „Биопродукти“ Милен Стоянов след днешното недоволство пред сградата на земеделското министерство.
От бранша недоволстват срещу наредба, която предвижда налагане на големи санкции и дори отнемане на сертификата на производители при минимални грешки. Производителите смятат, че липсата на право на оспорване на наложена административна мярка може да предизвика целенасочени проверки на служители на министерството, които да унищожат конкретен бизнес.
„Ние поискахме три неща на протеста днес - оставката на земеделския министър, уволнение на експертите, които са работили по Наредба №5 и среща с премиера Бойко Борисов, но не бяхме чути“, каза още Милен Стоянов. По думите му, до 2-3 дни ще стане ясно кога и как ще протестират биопроизовдителите.
Изплащането на пенсиите през август чрез пощенските станции ще започне на 7 август (четвъртък) и ще завърши на 20 август (сряда). Преводите на сумите за августовските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 август 2025 г. На 5 август на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени..
От 1 август започва Богородичният пост. Един от четирите големи периода на въздържание за православните християни.
МВР и „Български пощи“ засилват мерките за сигурност при обмена на левове с евро в малките населени места. “Подписани са договорите за доставка на всички машини за „Български пощи" - монетоброячни и банкнотоброячни, лампи, детектори за разпознаване на банкнотите, вакуумиращи устройства, баркод скенери, четци“. Това съобщи вицепремиерът и..
Температурите в Североизточна България тази сутрин са: 18 градуса в Разград, 20 – в Русе и Търговище, 21 – в Шумен, 22 градуса в Силистра. Атмосферното налягане в Шумен е 987 хектопаскала – нормално за месеца, слабо ще се повишава. Относителната влажност на въздуха е 65%. Посрещаме 1 август със значителна облачност, която постепенно ще се..
Неотложни и планирани ремони на съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от областите Русе, Силистра, Търговище, Шумен и днес, на 1 август, предупреждават от електроразпределителното дружество на Североизтока. В Русе нска област от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в..
Днес до обяд главно по Черноморието ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд облачността от запад ще се увеличи и главно във вътрешността се очакват краткотрайни валежи, не са изключени и градушки. Ще духа до умерен североизточен вятър, по крайбрежието ще се обърне от източна четвърт. Максимални температури между 27° и 32°, за Шумен около..
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Днес от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Иваново, СТП Т 2 Иваново, кл. Б и улици: "Сергей Романов", "Вълчо Бобилов", "Михаил Ботев". Силистра От 8:30 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Зебил – част от..