Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Звезден баскетбол в Шумен

16
Снимка: Радио Шумен

За пръв път в историята Шумен ще бъде столица на баскетбола, като градът ще посрещне Мача на звездите. Това обявиха днес организаторите на шоуто. Спектакълът ще бъде в „Арена Шумен“ тази неделя от 16,30 ч.

„Шумен ще бъде лакмус за интереса към българския баскетбол“, коментира основният организатор на събитието Стефан Августинов.

"За първи път рискуваме да отидем в град, който няма активен отбор в Първа дивизия. Другата причина да сме тук е, че "Фикосота" ще си събере звездния отбор от 1998-1999 г., който донесе два бронзови от първенство и един сребърен медал от Купата. Около 5 часа се получава шоуто тази година. За първи път ще имаме и щипка сол с Българската федерация по баскетбол. Президентът на Федерацията Георги Глушков ще награди деятели от Шумен, които са дали много за развитието на баскетбола през годините", посочи той.

Мачът на звездите по традиция ще включва конкурси за тройки, умения и забивки, ще има и двубой на непрофесионалистите. Билетите са пуснати в продажба, като една трета от местата в зала „Арена Шумен“ вече са разпродадени. До петък включително цената ще е 10 лв., след това талоните ще се продават за 12 лв. Билети могат да бъдат купени в мрежата центрове на "EasyPay", както и онлайн. Безплатни пропуски ще бъдат осигурени за деца от баскетболните школи в Шумен, Разград, Варна, Добрич и Плевен.

ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА

16,30 ч. Престиж Мач на звездите - непрофесионалисти

18,45 ч. Церемония "100 години баскетбол" с участието на Георги Глушков

19,00 ч. Престиж Мач на звездите - начало

19,02 ч. Конкурс "Тройки"

19,20 ч. Престиж Мач на звездите - първа четвърт

19,35 ч. Конкурс "Умения"

19,55 ч. Престиж Мач на звездите - втора четвърт

20,10 ч. Конкурс "Забивки"

20,30 ч. Престиж Мач на Звездите - "Фикосота" срещу Звездите

20,45 ч. Игра с публиката

20,50 ч. Мач на звездите - последна четвърт

21,10 ч. Награждаване

Всичко за Мача на звездите може да намерите в официалния сайт на събитието, както и във фейсбук страницата на проявата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Първа победа за "Дунав" в първенството

Волейболистите на „Дунав“ – Русе записаха първа победа в първенството за тази година.  След серия от пет поредни загуби, състезателите на старши треньора Пламен Христов спечелиха домакинството си срещу столичния „Славия“ с 3:1 гейма.  В следващия седми кръг отборът на „Дунав“ ще почива.

публикувано на 27.11.25 в 10:43

Лудогорец търси победа срещу Селта

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа на стадион „Хювефарма арена“. „Зелените“ се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои труден мач. В състава се завръщат Агибу Камара и Квадво..

публикувано на 27.11.25 в 10:41

Шуменци продължават с победи

Втора победа на Световното първенство по кикбокс записа шуменката Полина Галинова. Тя надделя над съперничка от Канада в стил К1, категория до 56 кг, съобщават от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай.  Така и двамата представители на СК „Шуменска крепост“ до момента имат по две победи. В първите два дни от шампионата битките си в стил К1,..

публикувано на 27.11.25 в 10:24

Хандбалистите на “Шумен 61” решават полусезона в последния кръг

“Шумен 61” остави развръзката за есенния 1/2-сезон от шампионата в мъжкия хандбален елит за последния кръг. В мач в “Арена Шумен” домакините спечелиха леко с 31:24 (16:10), срещу отбора на “Чардафон” (Габрово). Така кръг преди края на зимната пауза шуменци са на 2 т. от временния лидер “Локо” (Горна Оряховица). В последния кръг от..

публикувано на 23.11.25 в 06:58
Волейболен клуб “Любо Ганев - Автосвят

Женският волейбол се завърна в Русе

След 30 години пауза женският волейбол отново се завръща в Русе. Новосформираният отбор “Любо Ганев – Автосвят“ започва сезона си впечатляващо. Тимът участва в Източната група на Висшата лига. Състезателките записаха две категорични победи с по 3:0 гейма като гости срещу “Етрополе“ и “Казанлък“ и заемат лидерската позиция в класирането. Зад това силно..

публикувано на 22.11.25 в 14:07

Втори национален рекорд за младеж от Силистра

Нов национален рекорд в плуването на 200 метра гръб постави Дарен Кирилов от „Доростол“ – Силистра.  18-годишният плувец  подобри собственото си върхово постижение по време на държавното първенство в Бургас. Кирилов спечели титлата с време 1:52:25 минути, подобрявайки рекорда си от октомври с над 1 секунда. 

публикувано на 21.11.25 в 11:43

Двама шуменци на Световното по кикбокс

Националите състезатели от спортен клуб „Шуменска крепост“ Полина Галинова и Димитър Стоянов, заедно с треньора им Галин Методиев, ще представят България на започващото днес Световно първенство по кикбокс за мъже и жени в столицата на Обединените арабски емирства - Абу Даби, съобщи Методиев.  Двамата шуменски състезатели ще участват в стил - К1...

публикувано на 21.11.25 в 11:33