Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Загинал пешеходец в Русе

Снимка: Радио ВИДИН

47-годишен пешеходец е загинал при пътно транспортно произшествие  на русенския бул. "България" вчера вечерта. Сигнал за инцидента е подаден в 21.40. При пресичането на булеварда мъжът е блъснат от лек автомобил, управляван от 25-годишен водач. На мястото на инцидента е извършен оглед, образувано е дознание, пробата за алкохол на шофьора е отрицателна.

Малко по-късно миналата нощ в Русе  е станал и друг пътен инцидент, който се е разминал без жертви. За него е подаден сигнал в 23:11 часа. При завой на кръстовището между бул. "България" и бул. "Христо Ботев" 47-годишен шофьор е излязъл с колата си извън пътното платно. Водачът и пътник на 5 г. са отведени за преглед в болница. Мъжът е с пукнати прешлени, а  детето е с охлузвания. Алкохолната проба на шофьора е положителна, дрегерът е отчел един промил. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

82 години спасение

Регионалната организация на евреите „Шалом“ в Русе с председател Панайот Тотев отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи с тържествена церемония.  Цветя бяха поднесени пред паметната плоча, посветена на русенското гражданство, което оказва помощ и допринася за предотвратяване на депортацията на хиляди евреи по време на Втората световна..

публикувано на 10.03.25 в 16:03

Овладян пожар

Пожарът, който избухна днес в местността „Стълпище“ край село Мечка, вече е овладян, съобщи заместник областният управител на русенска област Георги Георгиев.  По негови думи реакцията от страна на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението, както и на Община Иваново е била изключително бърза и адекватна. Георгиев..

публикувано на 09.03.25 в 16:55

Горят стари рибарници

Пожар гори край русенското село Мечка, в местността Стълпище. Няма опасност за населението, съобщава БНТ.  По информация от пожарната горят изоставените от години рибарници. Сигналът за пожара е подаден по обяд.  На място има няколко противопожарни автомобила. Горят сухи треви, папрати и папури, които са обхванали рибарниците и терена около тях...

публикувано на 09.03.25 в 14:28

SOS за децата

Започва проект „SOS Насилие над деца“, който се реализира от Сдружение „Център Динамика“ Русе, съобщават от центъра. Основната цел на проекта е подобряване на информираността и засилване чувствителността на местната общност в община Русе по проблемите на тормоза и насилието от деца над деца. Това се постига чрез надграждане на знанията и уменията..

публикувано на 06.03.25 в 16:16

Профилактика на предавател

На 6 март от 9:00 до 17:00 часа ще бъде извършена планова техническа профилактика на предавателя за Русе на честота 98.6 MHz /мегахерца/, излъчващ програмата на Радио Шумен.  В посочения период са възможни прекъсвания на сигнала. Може да ни слушате на честота 87.6 MHz, или онлайн https://binar.bg/radio-shumen/ .

публикувано на 05.03.25 в 14:30
РБ

Книгата, която ме намери

Литературен конкурс за есе на тема „Книгата, която ме намери“, обявява Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ в Русе в партньорство с Лайънс клуб "Сексагинта Приста" и Регионално управление на образованието в дунавския град.  Целта е да се подтикнат децата към активно четене, творческо мислене и обогатяване на знанията чрез книгите.  В..

публикувано на 05.03.25 в 14:26

Шествие с 900-метрово национално знаме

Стотици русенци се събраха пред Паметника на свободата в града, за да отбележат националния празник на България – 3 март. Кулминацията беше разгръщането на най-дългото знаме в България – 900-метров български трибагреник, понесен от учениците на СУ „Васил Левски“ по крайбрежната алея. Началото на официалните чествания,..

публикувано на 03.03.25 в 15:40