Допълнителни занятия по български език започват след 16 септември детски заведения в Търговищка област.
Това са градините „Снежанка“, „Звънче“ и „Червената шапчица“ в Търговище, детската градина „Усмивка“ в Опака и „Радост“ в Омуртаг. Допълнителното обучение е част от проект, финансиран от Оперативната програма „Наука и образование за интелигентен растеж“.
Една от дейностите е допълнително обучение по български език за деца от уязвими групи, казва директорът на детската градина „Звънче“ Димитринка Атанасова. В нея ще бъдат сформирани 5 групи, във всяка от които ще се обучават по 5 деца, посочи Атанасова.
На протест ще излязат днес, на 4 март, работещите във военния завод „Терем“ в Търговище заради неизплатени заплати за три месеца. През този период заводът не е получил нито една поръчка. От 10:00 ч. протестиращите ще блокират кръговото кръстовище на пътя София – Варна край града. Освен за изплащане на трудовите възнаграждения за вече свършена..
Стотици отбелязаха 147 години от Освобождението на България в Търговище. Честванията започнаха с молебен за здраве и просперитет на българския народ в храм „Св. Йоан Рилски“. Венци и цветя в памет на загиналите за свободата ни бяха поднесени пред паметника в парка „Боровец“. След ритуала признателното множество потегли към централния площад,..
Близо 200 деца от търговищката Детска градина №2 „Осми март“ ще бъдат преместени в други градини за времето на предстоящия ремонт на сградата. Докладната с предложението е внесено от администрацията в Общинския съвет в Търговище. ремонтът ще се изпълнява по Плана за възстановяване и устойчивост. Обновяването трябва да започне до началото на..
Двама млади мъже са задържани за притежание и разпространение на наркотици. Това съобщиха от полицията в Търговище. Те са заловени от служителите на реда след акция за превенция на престъпленията, свързани с наркотици. Двамата мъже са от Търговище и са познати на полицията за предишни противоправни деяния. В жилището на единия от арестуваните са..
Пиян шофьор ударил с автомобила си при потегляне други два паркирани автомобила, съобщават от търговищката полиция . Инцидентърт е станал около 13,40 часавчера в междублоково пространство на ул. „Цар Освободител“ в Търговище. 47-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „БМВ“ с търговищка регистрация – собственост на негов съгражданин,..
Всички общински пътища на територията на община Търговище са проходими при зимни условия. Няма постъпили сигнали за инциденти или за закъсали превозни средства. През нощта на 17 срещу 18 февруари всички 8 фирми, с които общината има сключени договори, продължиха почистването на пътната мрежа. Започва и поетапно навлизане в улиците в малките..
Традиционният базар за продажба на мартеници в Търговище се открива днес и ще продължи до 2 март. Търговците ще плащат такса от 1,50 лв. на кв. м на ден. За улица „Цар Симеон“ таксите за ползване се определят от „Общински пазари“. Зареждането на пунктовете за продажба ще е сутрин от 7:00 ч. до 8:00 часа. Работното време на базара ще бъде от 8:00..