Областната дирекция на МВР в Шумен стартира инициатива по пътна безопасност „Видими на пътя“.
Първокласници от Средното училище „Йоан Екзарх Български“ в Шумен бяха първите, които получиха светлоотразителни аксесоари - жилетки с надпис „Видими на пътя“. Целта на инициативата е да заостри вниманието на водачите в региона и да бъдат по-бдителни и внимателни, когато видят деца до и край пътното платно. Поставени на раниците или дрехите светлоотразителните жилетки, ще увеличат разстоянието, от което децата могат да бъдат забелязани на тъмно и на недобре осветени места.
Всички ученици, които прекрачват за първи път училищния праг, ще получат светлоотразителен аксесоар.
От началото на годината до момента няма загинали деца в пътни инциденти, съобщават от шуменската полиция. Ранени през първите седем месеца на годината са 13 деца на възраст до 17 години.
Конкурси за директори на шест детски градини обяви община Шумен. Търсят се нови ръководители на четири детски заведения в Шумен - „Слънце“,„Брезичка“,„Смехорани“ и „Буратино“ в кв. „Макак“, както и за ДГ „Славейче“ в с. Салманово и ДГ „Червената шапчица“ в с. Вехтово. Документи се подават до 7 септември включително. Конкурсът се провежда в два етапа -..
Започна обновяването на пейките в района на зала „Арена Шумен“. Днес служителите на Общинското предприятие „Чистота“ започнаха с боядисване на първата част от тях. Утре дейностите продължават. Предстои да се възстановят липсващи и счупени дъски и компоненти на пейките, както и да се почисти тревата по алеите. Ще бъдат почистени и кашпите с цветя..
Директорът на шуменската Профилирана езикова гимназия „Никола Йонков Вапцаров“ Димо Георгиев е подал оставка като директор на учебното заведение. За временно изпълняващ длъжността от 1 август е назначен досегашният директор на СУ „Панайот Волов“ в Каспичан Явор Якимов. За Радио Шумен той заяви, че каспичанското училище все още остава негова..
Райони на Шумен ще бъдат без вода утре заради планов ремонт, съобщават от ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил". Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част,..
Забравен на котлона тиган с мазнина подпали жилище в Шумен снощи. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен около 20:00 часа. Съобщено било за пожар в жилище на ул. “Ген. Драгомиров“ в града. Към адреса е насочен екип на пожарната. След пристигане на място станало ясно, че собственичката на жилището успяла да погаси пламъците до идване на..
По повод генералната репетиция и церемонията по официалното изпращане на контингент от международна мисия на НАТО в Косово (KFOR) на 6 август (сряда) между 12:00 и 17:00 ч. и на 7 август (четвъртък) от 6:00 ч. до 11:30 ч. се въвежда спиране на движението на моторни превозни средства по бул. „Славянски" от ул. „Карел Шкорпил" (Регионален исторически..
Три пожара в горски територии са възникнали през юли на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) в Шуменска област, съобщиха от пресцентъра на предприятието. Инцидентите са регистрирани в горските стопанства в Преслав, Нови пазар и Паламара. Само пожарът в Паламара е бил върхов и е унищожил 8 декара гора. Другите два са били..