Деца изучаваха живота на происторическите хора в русенският музей. Момчетата и момичетата от Комплекса за социални услуги за деца и семейства научиха какво е било всекидневието на хората преди 6500 г. пр. Хр. – по какъв начин са изграждали селищата си, как са намирали храната си, кои са светилищата и култовите им предмети. Малчуганите решаваха праисторическа кръстословица, правиха пещерни рисунки с въглен и реставрираха счупен праисторически съд. Дейностите по проект „В дрехите на историята – обучение в култура“, който се реализира от Регионалния исторически музей в Русе, предвижда провеждането на общо четири тематични работилници, посветени на няколко периода - Праистория, Римска епоха, Средновековие и Модерност. В тях ще се включат 60 ученици от четири учебни заведения, както и възпитаници на Комплекса за социални услуги за деца и семейства.
До 2029 година магистралата от Русе до Велико Търново трябва да е завършена, а финансирането за нея е осигурено. Това стана ясно на днешната информационна среща, която се проведе в град Бяла - една от точките по трасето. Проблемът с льосовата почва е преодолян проектно и плановете са до средата на 2028 г. обходният път на Бяла да бъде завършен. Това..
Общото събрание на ВиК - Русе ще се проведе днес. Дневният ред на заседанието съдържа приемането на нов съдружник в дружеството - „Български ВиК холдинг“ ЕАД, и промяна в дружествения договор. По този повод вчера извънредно заседава Общинският съвет в Русе. Трябваше да бъдат упълномощени общинските представители за участие в Общото събрание на..
Общинският съвет в Русе ще проведе извънредна сесия от 15:00 ч. днес. Поводът са промени в дневния ред на Общото събрание на съдружниците на ВиК - Русе, насрочено за утре. За настъпилите промени в точките управителят на водното дружество инж. Илиан Милев е уведомил с писмо местния парламент. Единствената точка в дневния ред е да се упълномощят..
100 години от основаването си чества днес, на 27 септември, Народното читалище „Христо Ботев“ в русенското село Иваново. То разполага с огромен библиотечен фонд от над 15 000 тома, като преобладават книги от съвременната литература. Към културната институция функционират няколко състава. Сред тях са фолклорна формация „Хърцойски звън“, която е..
Вторият Фестивал на драконовите лодки ще се проведе днес и утре (на 27 и 28 септември) на езерото в Лесопарк „Липник”. Събитието, организирано от Община Русе със съдействието на Спортен клуб по кану-каяк „Локомотив“, цели популяризиране на китайската култура и спорт. На фестивала се очаква да присъства Н. Пр. Дай Цинли, извънреден и пълномощен..
Лесопарк „Липник“ в Русе ще бъде домакин на второто поредно издание на Фестивала на драконовите лодки на 27 и 28 септември - събота и неделя. Автобусите ще се движат по специално празнично разписание по линия Русе – Николово – Долно Абланово – Просена, като те ще спират директно в Лесопарка. Събитието се организира от община Русе със..
Първият от поредицата градски винени фестивали ще се състои в Русе на 26 и 27 септември. Тези фестивали се провеждат през целия септември в 5 големи града на страната, като част от инициативата на Българската асоциация на винените професионалисти за отбелязване на Международния ден на мавруда. Официалното откриване ще е в петък от 17:00 ч. на..