Два пътни инцидента с пострадали са станали вчера в Разградско, съобщават от Областната дирекция на МВР.
При движение с несъобразена скорост по пътя Разград – Дянково, в близост до бившия свинекомплекс, 49-годишен водач на лек автомобил „Мерцедес“ навлязъл в насрещната лента и колата се ударила челно в товарен „Мерцедес“, шофиран от 41-годишен мъж от Разград. При сблъсъка пострадала возещата се на предната седалка в колата 38-годишна жена, която е с фрактура на подбедрената кост. Алкохолните проби на двамата водачи са отрицателни. Образувано е досъдебно производство.
34-годишна варненка пострада при катастрофа на пътя Русе – Разград до кръстовището за Кубрат. Жената шофирала лек автомобил „Рено“ по пътя Кубрат – Разград, навлязла на път Е-70, за да продължи движението си към Варна, отнела предимството на „Ауди“, управлявано от 45-годишна жена от Разград, при което двете коли се ударили. Варненката е във счупен крак, настанена е в Многопрофилната болница в Разград. По случая се води досъдебно производство.
Наредбите за размера на местните данъци и такси и тази за управление на общинско имущество в община Лозница ще разгледа днес, 25 февруари, Общинският съвет. Предварителния дневен ред на сесията включва общо 16 Точки. Сред тях са още вътрешни компенсирани промени по общинския бюджет за 2025 година,Стратегията за управление на общинската..
С поставянето на 60 мартеници над един от символите на Разград – фонтана с момченцата – започна украсяването на централната част на града за пролетния празник Баба Марта. Мартениците са изработени от служители в Общинско предприятие „Паркстрой“. Утре там ще бъде поставена и вече традиционната арка с лястовици. Нови фигури на Пижо и Пенда ще бъдат..
С близо 30 процента са се увеличили престъпленията в условията на домашно насилие в област Разград за година. Това показват данните от отчета на Областната дирекция на МВР. От началото на годината сигналите за домашно насилие също не са малко, показва информацията от полицията. Последните два случая са от вчера. Мъж на 26-годишна възраст от кубратското..
Работилница за мартеници отново отваря врати в Етнографския музей в Разград. Тя ще работи от днес /24 февруари/ до 28 февруари в Етнографската къща, съобщават от културния институт. Там музейни специалисти и читалищни дейци ще помагат на децата сами да изработят мартеница за себе си или за някого от семейството. Ученици от първи до четвърти клас от..
Управителят на ВиК-Разград Стоян Иванов призова всички институции, както и народните представители да настояват петте общини в областта - Разград, Кубрат, Лозница, Цар Калоян и Завет - да бъдат финансирани с приоритет за водна инфраструктура. В Разград са реконструирани не повече от 20% от водопроводната мрежа. Разчетите показват, че всяка..
60 ученици от разградски училища се включиха в състезанието по скок на дължина „Левски скок“. Събитието е по повод патронния празник на Основното училище „Васил Левски“ в града. Надпреварата се провежда от 30 години, а от няколко години има издания и в няколко български училища в чужбина. За победителите бяха предвидени медали и фланелки с..
Дете пострада при катастрофа по пътя между град Исперих и село Лъвино. Това съобщават от разградската полиция. Около 16.50 часа на 17 февруари лек автомобил „Опел Мерива“, управляван от 56-годишна жена, навлиза в лентата за насрещно движение и се удря челно в товарен „Фолксваген Транспортер Т4“, шофиран от 55-годишен мъж. 14-годишно момиче,..